Slovenija
14505 ogledov

Številne živalske vrste na Krasu so na robu izumrtja, razlog mnoge preseneti

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 07:20 04.november 2023.

    Po požaru se mora narava samo obnoviti, pa čeprav to morda traja dlje, kot s pogozdovanjem.. Še posebej na Krasu bi morali počakati, ker s tem ne delamo nobene ekonomske škode...Podobno je bilo z zasaditvijo smrek po nižinah, sedaj pa ...prikaži več se jamra zaradi lubadarja...Kaj morajo res največji kreteni o tem odločati.?! Bolje bi bilo vprašati najbolj "zarukanega" kmeta, kot plačevati trop dragih državnih "strokovnjakov"..

  • jakec1575 10:36 04.november 2023.

    Ce so tam vecinoma vikendi, boste tezko ohranjali krajino. Saditev listavcev je sicer pravilna usmeritev pogozdovanja, ker ti ne gorijo kot baklja. Za ohranjanje kulturne krajine bo treba mlage ljudi spravit s telefonov v gmajno.

  • PasjaProcesija 11:44 04.november 2023.

    Tamkajšnje kmetijske in gozdne parcele so po velikosti na državnem dnu. Gre se dobesedno še za problem iz Habsburške monarhije, ko so v času ročne obdelave površin med ljudi delili zemljo. Z majhnimi zemljišči so zagotavljali pravično razdelitev glede na ...prikaži več rodovitnost. Sedaj dodajmo še v dobiček usmerjene čase in lokalno pogostost volkov in dobimo znotraj države najnižji delež kmetijskih gospodarstev, ki se ukvarjajo z živinorejo. Ravno pašna živinoreja je panoga, ki spodbuja ohranitev travinja.

    • PasjaProcesija 11:52 04.november 2023.

      Neresno bi bilo pričakovati, da bomo izdelalali nov kataster. Lahko pa podeželje denarno spodbudimo k združevanju v npr. agrarne skupnosti. Druga možnost je državni odkup in upravljanje dela zemljišč. Tako lahko država odredi posek gozda, po potrebi parcele preoblikuje in ...prikaži več jih daje v najem. Tako si določi pravila, ki bodo zagotovila biotsko raznovrstnost, kmetje pa poslujejo pozitivno. Parcele so lahko tudi majhne, mora pa jih biti dovolj in si morajo biti blizu, da se mehanska obdelava splača.

    • PasjaProcesija 11:52 04.november 2023.

      https://www.e-prostor.gov.si/fileadmin/Podrocja/Trg_vrednosti_nep/Trg_nepremicnin/Porocila_o_trgu_nepremicnin/2022/Letno_porocilo_za_leto_2022.pdf

    • PasjaProcesija 11:53 04.november 2023.

      https://www.stat.si/StatWeb/news/Index/9459

    • PasjaProcesija 11:54 04.november 2023.

      https://www.e-prostor.gov.si/fileadmin/Podrocja/ Trg_vrednosti_nep/Trg_nepremicnin/ Porocila_o_trgu_nepremicnin/2022/ Letno_porocilo_za_leto_2022.pdf

  • Friderik1950 17:03 05.november 2023.

    Ni samo kras. V našem okolju na primer sem bil letos še posebej zaradi gonje na barju pozoren na metulje, ki jih je bilo vsako leto v izobilju, letos pa sem videl samo dva bela metuljčka. Berem tudi revijo Lovec ...prikaži večvec in sem seznanjen z njihovimi problemi, sam pa sem ribič od teta 1964 tako, da mi dogajanja v prirodi niso tuja, tuje pa so, kar ugotavlja tudi forum, čudne odločitve fanatično radikaliziranih salonskh 'biologov', ki na primer postavljajo nazaj kamne na obali, če jih kdo prestavi.

  • Kmodri 19:30 04.november 2023.

    Zgodovina neumnosti se ponavlja!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.