Slovenija
20 ogledov

"To je bil eden od najhujših dni"

Komentarjev 9
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • mihatirs 12:59 06.februar 2014.

    visokonapetostni vodi so kot ime pove na visokinapetosti zaradi tega, da teče čim manjši tok in s tem je prenešena energija čimvečja, izgube zaradi segrevanja pa so čim manjše...ni mi pa jasno kako bi ti ogreval te žice iskreno rečeno-veš kok km jih je??

  • devote 18:19 08.februar 2014.

    vedel sem, da imam prav. :) rešitev je rezistivno gretje. citiram komentatorje iz finac:ss[alek14]ssEvo, da neštejem par načinov kako bi bilo mogoče žledolom preprečiti:ss2. V kable bi lahko spustili več toka (rezistivno gretje). To je sicer infrastrukturno zahtevna rešitev, a ...prikaži več a ne zahteva predelav daljnovodnih stebrov.Tudi jaz sem se spraševal zakaj ne počnejo tega.vir: Grožnja s še dražjo elektriko, finance 08.02.2014Lp,M

  • mb 06:51 06.februar 2014.

    mogoče pa bodo vodilni v elektopodjetjih vseeno začeli razmišljati, da je na dalogi rok ceneje vkopati kable kot pa napeljava po zraku

  • d 09:18 06.februar 2014.

    kako lahko drevo pod daljnovodom pade na daljnovod ? Dj mi to razloz ... ? Problem so verjetno daljnovodi skozi gozdove, pa tudi ce spucas 20 m levo in 20 m desno, je se vedno moznost, da pade na daljnovod ...prikaži večd drevo, ki je visoko 30 m ... a ne ?

  • saudade 09:19 06.februar 2014.

    Juuuuj... lahko prosim pregledate vsaj prvi stavek prispevka, preden ga objavite?! "Danes na pomoč šesto vojakov"... 600=šeststo!!! Bemtiš in slovenščina...

  • devote 12:20 06.februar 2014.

    pa zakaj se žice visoko napetostnih daljnovodov ne ogrevajo na podoben način kot npr. zadnje avtomobilsko steklo?

  • mihatirs 12:00 06.februar 2014.

    Sami poznavalci...če bi vedl, da je z zakonom določena odstranitev trase samo od 110 kV gor in da za srednje napetostni nivo načelom niti ne bi blo potrebno nič rezat! Glede na to da distributerji hočmo met čimbolj spucano traso, ...prikaži več ampak to ni možno ker država za vsak kurčev drevo teži...evo vam zdj zakone!

  • Žurnalček 08:35 06.februar 2014.

    Kako lahko drevje pade na daljnovod ? Ja lahko če niso očistili trase pod njim ! Zakaj ne ? Vprašajte tehnične direktorje JAVNIH PODJETIJ ! Hebe se jim , bo že država dala dnar za popravio !

  • zdrej 11:09 06.februar 2014.

    Jaz bi se za velike daljnovode strinjal z oceno, ki jo je podal eden od komentatorjev, da to ni toliko posledica vremenske situacije ampak bol tega, kaj je in kaj ni bilo narejenega v preteklosti. Razumem da na male daljnovode ...prikaži več padajo veje, drevesa. Ni mi pa jasno, zakaj padajo stebri ta velikih daljnovodov. A so tako slabi ali je to res tako velika teža? A ima kdo kakšen argumentiran odgovor glede tega?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.