Slovenija
46900 ogledov

Toliko plače ima povprečni Slovenec

Komentarjev 48
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • tlacan 12:36 22.avgust 2023.

    Glede na to, da je 3/4 Slovencev na minimalni plači, imajo nekateri res visoke plače, da tako dvignejo povprečje.

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 16:14 22.avgust 2023.

      koliko pa še dobijo na roke? moja firma ima resne težave pri slovenskih dobaviteljih ki hočejo denar na roke

    • Avatar R_D
      R_D 19:37 22.avgust 2023.

      Zamešal si podpovprečno in minimalno plačo. To kar ti pišeš bi pomenilo, da imajo skoraj vsi v privat sektorju minimalca

    • tlacan 21:45 22.avgust 2023.

      Povprečno plačo se računa glede na prijavljene plače vseh zaposlenih - kolikor razumem računanje povprečja. Če ima večina zaposlenih minimalno plačo se povprečje lahko dvigne le z visokimi prejemki majhnega dela zaposlenih. Računati je potrebno, da jih je kar nekaj ...prikaži več s prejemki v rangu povprečne plače.

    • Avatar R_D
      R_D 22:57 22.avgust 2023.

      Če je 3/4 od 926.700 zaposlenih na minimalcu = 1204€, potem ostala četrtina, to je 231.675 zaposlenih zasluži povprečno 5.211,24€. Se ti zdi to realno? Najbrž ne.

  • Avatar pantani
    pantani 12:40 22.avgust 2023.

    Katastrofa,to je samo Sloveniji možno,če pogledaš zahodne države,so plače v gospodarstvu (povprečje) višje,kot v javnem sektorju!!!

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 16:14 22.avgust 2023.

      dajmo najprej ukinit plačevanje na roko delavcem in prikazovanje minimalca

    • Avatar R_D
      R_D 19:50 22.avgust 2023.

      Mk, dajmo najprej spravit prispevke in davke na povprečje EU.

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:43 23.avgust 2023.

      ja in znižajmo socialne pravice. zakaj plačujem za zobozdravnika v javnem sektorju, če moram hoditi k privatnem saj je v mojem kraju čakaš več kot 1 leto. dajte meni moj del davkov in prispevkov pa bom sam za sebe poskrbel. ...prikaži večl. zakaj plačujem lenuhe, žene priseljencev, njihove pamže, moža predsedednice države ki je miljonar itd. itd.

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 14:30 22.avgust 2023.

    Pa kje mi živimo, da je povprečna plača v javnem sektorju za 500 eur višja kot v zasebnem? Zasebni ustvarja dobiček!!!! Bog nam pomagaj!!!

    • Avatar Garancija
      Garancija 14:50 22.avgust 2023.

      Me zanima če bi šla kakšna gospodična delat danes na grabišče za 1200 evrov,so pa v hlajenih pisarnah za 3 jurje,adijo pamet

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 16:13 22.avgust 2023.

      koliko se plača na roko v zasebnem sektorju? jaz imam dnevno zahteve po kešu na roke, ker rabijo za plačevat delavce...

    • Avatar R_D
      R_D 19:38 22.avgust 2023.

      To je rezultat 25 let levakov na oblasti. JS je volina baza levih strank.

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:46 23.avgust 2023.

      Garancija... pojdi ti delat v pisarno za 3 jurje, če si tako sposoben. Eni so bili gavnarji in so bili glavni sralci v šoli eni smo se pa učili. torej moj konstrukter za compom ima z dodatki 3 jurje neto. ...prikaži več in? meniš da ga lahko zamenjaš? pridi in pokaži.

    • McBobo 11:17 23.avgust 2023.

      Kaj pa tvoj kunstrukter v javni upravi dela pametnega? Ali si hotel napisati, da dela v realnem sektorju? Ker da imajo v js večje plače je možno samo pri nas in ostalih komunajzerskih državah. Janša je hotel debirokratizirati državo, pa ...prikaži več mu niste pustili. Le zakaj?

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:32 24.avgust 2023.

      tud v JU so geniji. verjemi. spisat tone vlog za Bruselj ni mačje sranje. delat revizije raznih postopkov...

    • Avatar R_D
      R_D 11:36 24.avgust 2023.

      Geniji? Počrpali so samo 5% kar je najmanj od vseh držav. Povprečno oceno delovne uspešnosti pa imajo 4,9 na lestvici od 1 do 5

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 12:00 24.avgust 2023.

      eh, ste napaljeni za črpanje.... saj niso samo to kar se dela. italjani so počrpali že polovico pa pejt brat revizijske koliko oni vračajo... ni vse samo črpanje, je tudi način črpanja

  • Kano 12:49 22.avgust 2023.

    Plača v javnem sektorju bi morala biti vezana na povprečno plačo v gospodarstvu. Delovna mesta v javnem sektorju bi morala bit faktorirana - od faktorja 0,7 do faktorja 7. Tako bi celotna javna uprava delala, kot je treba delat. Dovoljenja ...prikaži veča se bi izdajala, težave se bi rihtale, bolniške se ne bi vlekle...

    • lojs 13:54 22.avgust 2023.

      lahko da si nek stručko, amapk v tem kar pišeš, ne vidim niti enega razloga, da bi bilo lahko kaj drugače oz. da bi bolje "delalo" ... a to je zarad št. 7, hmm, kje si to najdu, ravno 7

    • Kano 14:27 22.avgust 2023.

      Zmislil sem si, tako na oko... in nisem nek stručko. Lahko je večji ali manjši faktor, pač po tem principu. Mislim, da bi bilo drugače v tem, da bi se javni sektor trudil vzpostaviti optimalne pogoje za gospodarstvo. Razna gradbena ...prikaži veča dovoljenja, priprava potrebne dokumentacije... Vsem uradnikom bi bilo v interesu, da gospodarstvo dela, ker več bodo naredili, več bomo delili.

    • lojs 14:34 22.avgust 2023.

      ja kaj pa zakonodaja, uradniki so samo neki uslužbenci v piramidi ... in vedno je na vrhu neko ministrstvo in še višje pa politika ... uradnik na dnu sistema sam od sebe ne naredi nič, vse je po navodilih nadrejenih ...prikaži več in njih zanima plača in pogoji dela

    • Kano 14:40 22.avgust 2023.

      To je vse javni sektor, tudi zakonodajalci... Tu bi se začelo, boljši zakoni, večja plača. Vsi bi bili na faktor, politiki, policaji, sodniki...

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 16:14 22.avgust 2023.

      za začetek ukinit plačevanje na roko delavcem in prikazovanje minimalca

    • Avatar R_D
      R_D 19:51 22.avgust 2023.

      Kaj je s tabo idiot MK, da pod vsakim komentarjem nabijaš o plačevanju na roko?

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:42 23.avgust 2023.

      da več butastih sodržavljanov vidi

    • McBobo 11:22 23.avgust 2023.

      V javno upravo uvesti kapitalistični sistem nagrajevanja; več bo kvalitetno narejenega, večja bo plača. V bistvu v vseh sektorjih bi moralo biti tako in bi se sistem sam v red spravil. Več narejenega, večje plače. To je smisel kapitalizma.

  • lojs 13:57 22.avgust 2023.

    dokler bo izobrazba osnovno merilo za plačo , se ama prav nič ne bo spremenilo, kvečjemu bo še slabše ... za začetek pa ukinit minimalca

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 16:13 22.avgust 2023.

      ukinit plačevanje na roko delavcem in prikazovanje minimalca

    • Avatar Garancija
      Garancija 19:03 22.avgust 2023.

      Pol se daje na roko,potem pa jokajo,ko grejo v penzijo

    • Avatar R_D
      R_D 19:54 22.avgust 2023.

      Ti MK si res tak debil da misliš, da 750.000 folka dobiva keš na roko? Od kod bi pa potem ti opica dobila keš za svojo plačo?

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:40 23.avgust 2023.

      R_D torej; (pa pustimo žaljivke): če bi pogledal statistiko je 90% s.p. na minimalcu. to so vsi serviserji, monterji, svobodni poklici, ko te vprašajo "a račun rabte?" s.p. jevcev je ta trenutek 110 tisoč v SLO registriranih. potem pa imaš ...prikaži večmaš še šalabajzerske firme s tujci, kjer je ogromno goljufij. pa prevoznike, ko sploh ne veš kdo vozi in kako je plačan....

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:41 23.avgust 2023.

      aja... pa ko že sprašuješ moja firma dela odlično. plačujemo pred rokom. imamo stalne in nove dobavitelje. zdaj so lepi časi podjetništva. sploh taki, ko lahko v tujini drago prodaš slovensko znanje. če imaš tehnično znanje lahko prideš na razgovor.

  • Miller 14:51 22.avgust 2023.

    Svašta res. 15% jih je treba odrezati v naslednjih 3 letih...

  • darefoks 14:54 22.avgust 2023.

    prokleti laznivci gnili

  • Avatar MuškaKokoš
    MuškaKokoš 12:43 22.avgust 2023.

    Vsi na minimalca in višjemu dati le tistemu, ki kaj naredi

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 16:13 22.avgust 2023.

      zakaj? si pogledal izobrazbeno strukturo JU?

    • Avatar R_D
      R_D 19:46 22.avgust 2023.

      Seveda. Vemo kaka je izobrazba v JS. Razni tečaji na FDV, PF, FILO, pravu, socialnem delu in za vzorec naravoslovja. V privat sektorju je ravno obratno. Al kaj si hotel povedat?

    • Avatar MuškaKokoš
      MuškaKokoš 07:51 23.avgust 2023.

      ..... in višjo plačo dati le tistemu, ki kaj naredi,to sem mislil,se opravičujem

  • Stampedo 06:49 23.avgust 2023.

    Ustvarjanje vse večjih socialnih razlik in nepravičnosti - na račun drugega, je zanimiv moto, ki prinese politiku izvolitev. Zgleda, da ta primerjava kaže na to, da upokojenci sedaj nosijo največje breme časa, potem gospodarstvo. V poplavah povsem neprizadeta JU in ...prikaži večn JS pa koristita daleč najbolj obsežen dopust - v tujini, na križarkah, ...🙃🙃🙃

  • Friderik1950 15:25 22.avgust 2023.

    Ker gre pri povprečjih v Sloveniji za dokaj male množice, je brez določitve najmanj kakih petih rangov podatek o povprečju precej izkrivljen, oziroma skrije marsikaj.

  • Avatar MK_ANTILEFTIST
    MK_ANTILEFTIST 16:12 22.avgust 2023.

    naj povejo koliko dobijo še na roke v gospodarstvu.. . koliko folka me vpraša za poslovanje na roke, češ da dajejo minimalca delavcem ostalo pa na roke.... #nemipoljokat

    • Avatar R_D
      R_D 19:48 22.avgust 2023.

      Jaz ne vem za nobeno firmo, ki bi plačevala na roke. Tudi če bi je to zaradi previsokih prispevkov in davkov.

    • lojs 20:13 22.avgust 2023.

      mk, naslednjim ko ti bodo plačali "na roke", jim povej naj plačajo bruto na roke ... tudi brezposelni delavec na črno si lahko sam plača prispevke ... je pa res, v nekih starih časih je bilo to dokaj ugodno, danes ...prikaži večs se pa ne splača več

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:35 23.avgust 2023.

      pri meni se ne plačuje na roke. takemu pokažem vrata. itak poslujemo v 97% s tujino tako da me te balkanske posle le malo zanimajo.

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:37 23.avgust 2023.

      R_D lepo. torej, če se s čim ne strinjamo lahko delamo proti zakonom. jaz se tudi ne strinjam s tem da moram prenašat tepce pa jih zato ne morem potolčt s kolom. zakoni so za vse enaki. drugače pa kandidiraj, ...prikaži več, pejt v politiko, znižaj davke in postavi jajca za svoja preprirčanja. saj ste meli stranko v parlamentu, ki je nižala davke pa ste raje volili gospoda Nutrijo in njegovo kozo

    • McBobo 11:30 23.avgust 2023.

      Dokler se bo davkoplačevalski denar rabil za vzrejo raznih nvo inštitutov in uvoz neuporabnih ter škodljivih migrantov; €2000 po osebi na mesec bom vedno več posloval z gotovino na roke brez računa. Sicer se mi pa že 50%+ pobere pri ...prikaži več plači in potem še pri nakupu hrane in materiala v trgovini. Včasih so za 10% davka padale glave.

    • Avatar MK_ANTILEFTIST
      MK_ANTILEFTIST 08:31 24.avgust 2023.

      če bojo premal nabrali ti bojo pa še kakšen davek nabili... lej za lenuhe in migrante bo vedno denar

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.