Slovenija
22243 ogledov

Trgovine ob nedeljah kmalu zaprte?

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • romy 12:21 05.oktober 2017.

    Upam da se vrnejo časi,ko si je človek ki dela v trgovini vsaj v nedeljo malo bolj odpočil,bil z družino ali privoščil izlet...kam drvi vse to...???

  • Avatar Leon
    Leon 11:56 05.oktober 2017.

    Ne pozabite ovčice slovenske ,da smo imeli referendum o nedeljskem delu trgovin,kjer smo odločali o zaprtju trgovin ob nedeljah ! Zmagal je kapital s pomočjo politične legionele !

    • Pepe007 14:31 05.oktober 2017.

      In predvsem, da so kapitalu podlegli sindikalisti. Oni so se strinjali, da rezultata, ki so ga dosegli na referendumu, nima smisla upoštevati.

  • Gandolf 16:04 05.oktober 2017.

    Lastniki naj zaposlenim v trgovinah plačajo vse opravljene ure, nadure in dodatke, ki jim za delo pripadajo in upoštevajo naj 40 urni delavnik. Zgoraj napisano naj nadzirajo delovna inšpekcija,Furs, delovna sodišča in ostali državni organi skupaj z gnilimi sindikati. Odprtje ...prikaži veče trgovin v nedeljah bo kmalu postalo predrago za lastnike in bodo sami začeli zapirati nerentabilne trgovine. Samo državni organi naj začnejo upravljati nalogo, ki jim je zaupana.

    • matejka65 22:03 05.oktober 2017.

      Bravo. Dobro ste to povedali. In res premalo je nadzora in preveč kršitev. Delavci so izkoriščeni do maximuma plačani pa minimalno. Pa to vsi dobro vejo, ampak koga briga za male ljudi,važno je da ta veliki delajo minimalno plačani pa ...prikaži več so maximalno. Smo kot tlačani v novi dobi. Pritiski iz vseh strani. Mi smo pa vmesni člen, po katerem udrihajo na eni strani nadrejeni in na drugi stranke. Zmatrani,brez malice ali pa kar med delom nekaj vase vržeš. Nasmeh prosim.Plače- no comment

  • Žirafa 19:02 05.oktober 2017.

    Pravilno, tudi prodajalci, ki so povečini na minimalcu so ljudje.

  • N001 11:58 05.oktober 2017.

    Delavcem ob nedeljah in praznikih 300% večje plačilo pa ko voli neka izvoli.

  • mirror 11:01 05.oktober 2017.

    "Trgovine ob nedeljah kmalu zaprte?" Kar sanjajte....

  • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 17:18 05.oktober 2017.

    Ko sem prišla v Avstrijo - ob nedeljah je VSE zaprto - glavne bolnice so samo odprte - torej Graz, Klagenfurt... In vam povem kako sem se počutila, ko veš, da moraš v bistvu prej razmišljat in se organizirat če ...prikaži več hočeš v trgovino? ODLIČNO! Umirjeno, bolj organizirano. Slovenci, sploh ne veste kaj zamujate, ker imate v nedeljah odprte štacune. RESNO!!

    • a04fcc1478065fdf1a95135fefb1e4e18500f9f6 17:20 05.oktober 2017.

      Sicer pa... volivci smo že takrat večinsko odločili, da naj bodo zaprte štacune v nedeljah in potem enostavno so politiki to voljo ignorirali. A se tako dela? Na referendumu se nekaj odloči potem pa se to ignorira?

    • Kepca 18:32 05.oktober 2017.

      Bravo👍

    • matejka65 21:53 05.oktober 2017.

      Točno tako. Samo organizacija je potrebna pa vse laufa.

  • suz 20:41 05.oktober 2017.

    Pa če bi še malo nadzora uvedli nad nadurnim delom v javnih zavodih (neenakomerno razporejen delovni čas lahko traja največ 56 ur tedensko... eni lahko samo sanjajo zakonsko določen dnevni in tedenski počitek).

  • Pepe007 11:08 05.oktober 2017.

    Najprej: Slovenci imamo večje plače kot Avstrijci, ker oni svojo plačo zapravijo v 6-ih dneh, mi pa rabimo še sedmi dan odprte trgovine. Kot drugo, to dirigiranje in izjeme so zapletene za zapisat in težke za nadzor. Ker imamo davčne ...prikaži veče blagajne, raje pribitek pri DDV ob nedeljah in potem se ali trgovec odloči za manjši profit ali pa kupec za višjo ceno. Izbira je svobodna.

  • klincek 13:06 05.oktober 2017.

    Revež Čuš,kaj se napihuješ.Volitve so blizu ane.

    • maresem 13:21 05.oktober 2017.

      In? A nima prav? Volitve gor ali dol... že zdavnaj bi morale biti zaprte.. .pametnjakovič...., če še ne veš tega. Bil je referendum na to temo.

    • klincek 14:14 05.oktober 2017.

      maresem-absolutno sem za to,da trgovine v nedeljah ostanejo zaprte.Na jetra mi gre ta kvazi posranec.

  • jgm 17:09 05.oktober 2017.

    Ja, pa ob nedeljah naj nehajo delati tudi v zdravstvu, domovi za ostarele, policija, gasilci, gostinci itd. Tudi farji naj mašujejo le med tednom.

    • Kepca 18:31 05.oktober 2017.

      Zaradi zaprte trgovine ne bo nobeden umrl. Zato ne mecite vse v en koš. Kdor ne more nabaviti v šestih dneh ko je odprto od 8. ure pa do 21. ure naj bo pač lačen. Ob neleljah trgovski centri služijo ...prikaži več za prostor kjer se ljudje družijo, pojdite raje v Tivoli..

    • Žirafa 19:04 05.oktober 2017.

      Mešaš jabolka in hruške. Če v nedeljo ne boš mogel kupiti kruha, te ne bo pobralo, če te pa zvije ali če se ti bajta vžge, se pa lahko hitro znajdeš meter pod zemljo.

  • Avatar darklord
    darklord 11:29 05.oktober 2017.

    kdor noce hoditi v trgovino ob nedeljah , naj sedi doma; zakaj dajete vse v eno kosaro; meni osebno je OK, da so ob nedeljah trgovine odprte; cerkvene misi prav tako hodijo ob nedeljah v trgovine....

    • maresem 13:23 05.oktober 2017.

      ti si pa levičarska podgana.. če smo ravno na tem!

    • Kepca 21:52 05.oktober 2017.

      Ja tebi je ok. Kaj pa tistim ki morajo delati v njih?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.