Svet
57022 ogledov

Umrl po piku sršena. Kako je treba ukrepati?

Komentarjev 12
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 16:48 20.avgust 2023.

    "Umrl po piku sršena. Kako je treba ukrepati?".....Po moje je potrebno umrlega pokopati..

  • Avatar MuškaKokoš
    MuškaKokoš 12:59 20.avgust 2023.

    Na pik čebele,ose ,sršena je dobro imeti aspirin stalno pri sebi in ga takoj osliniš in daš na obolelo kjer je pik.Preverjeno deluje ,ker ga nevtralizira,samo za sršena ne vem in upam da me nikoli ne piči ta stvor.Če si ...prikaži veči alergičen je problem,ampak vsaj do zdravnika prideš.

    • ales339 19:54 20.avgust 2023.

      Ja res je. Sem enkrat naredil tako z aspirinom in je delovalo pri piku ose. Tudi mene je strah sršenov, čeprav jih imamo kar veliko v našem kraju, prihajajo iz sosednjega gozda.

    • 216c26c54b211c9cd98531b9779a844f845aa0eb 07:48 21.avgust 2023.

      Mene je pičil. V roko, nadlaket. Pri spustu s kolesom sem ga moral zadeti. Boli ko vrag. V hipu sem imel na mestu pika veliko oteklino. Potem sem ustavil v prvem bifeju in nažical malo ledu, da sem dal gor. ...prikaži več Nekoliko je odleglo, bolelo (sicer manj) je pa še kakšna dva, tru dni. Tudi oteklina je izginila šele po par dneh. Sršenji pik ni hec.

  • Avatar Marie Cankar
    marie3 21:24 20.avgust 2023.

    In kaj naredis, ce nimas zdravil in pimoc ne pride hitro???

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 04:22 21.avgust 2023.

      Čim prej odstrani želo. Uporabi predmet s katerim ga postrgaš s kože in ne pincete, da ne stisneš strupnih mešičkov (govorim za pik čebele) Umij prizadeto mesto z milom in vodo. Pomaga hladen obkladek ali ledena obloga, da zmanjšaš oteklino ...prikaži večo in bolečino. Mirovanje, senca..

    • jezero 07:50 21.avgust 2023.

      Če doživiš anafilakso, boš brez pravih zdravil odšel direktno v nebesa ali pekel!

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 08:25 21.avgust 2023.

      Ja, upam, da imajo alergiki ustrezne antidote vedno pri sebi..

  • djdj 18:05 20.avgust 2023.

    Daje se tople ne hladne obloge!, saj je strup(vsaj os) beljakovinske sestave. Vročina uniči beljakovine. Jaz ravnam tako, kdor hoče naj verjame članku.

    • andrej084 21:46 20.avgust 2023.

      Če imaš pri sebi vžigalnik, si mesto pika greješ z njim do praga bolečine. Preverjeno pomaga pri piku ose, čebele, sršena,.. v 2 minutah vse ok, kot da te ne bi nič pičilo...

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 04:24 21.avgust 2023.

      Če imaš ori roki pištolo, se ustreli v koleno in pika žuželke ne boš več čutil...

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 04:28 21.avgust 2023.

      Toplota lahko poveča krvni obtok v predelu pika, kar lahko pospeši širjenje alergijskih reakcij.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.