Trajnostno
34886 ogledov

Marsikje ga že imajo, v Sloveniji pa dve leti poslušamo le obljube

Komentarjev 20
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • miho 07:53 11.marec 2024.

    Bolj kot tole berem, bolj se mi zdi, da je vseeno, ali plastenko odvržem v črn ali rumen zabojnik. V vsakem primeru bo končala na odlagališču. Ni pa lepo, da se nas je leta vleklo za nos in smo embalažo ...prikaži več odlagali v rumene zabojnike misleč, da gre embalaža v reciklažo.

    • brencl47 16:18 15.marec 2024.

      odpreti obrate za ločevanje in sortiranje, v njih pa zaposliti cgn in migrante. Vsekakor bi to bilo koristneje, kot da jih hranimo in ujčkamo v brezdelju. Pa še proračun nebi trpel, saj bi bili plačani iz dela!

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 06:29 11.marec 2024.

    Pri nas se že 33 let konstantno nekaj obljublja!!!

  • tlacan 09:22 11.marec 2024.

    Res je, da plačujejo za povratno embalažo ampak zato ni pijača nič dražja kot pri nas - celo cenejša je. Zato se ne strinjam, da mora potrošnik plačati kavcijo. V tujini gre plačilo povratne embalaže v breme uvozniku ali proizvajalcu. ...prikaži več Kot je zapisano v članku bo nekdo tudi zaslužil več kot danes, ker bo embalažo prodal za ponovno uporabo.

  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 08:10 11.marec 2024.

    Če bi se komu šlo za okolje, bi se plastična embalaža za končnega potrošnika ukinila v celoti..Tudi zdravstveni vidik bi to opravičil...In morda bi bilo manj zmedenih mladih, ki ne ve do kako se naj "v postelji obrnejo" ...

    • YaKo 10:03 11.marec 2024.

      Prevelik biznis je voda v plastenkah v primerjavi z vodo iz pipe. Zato pa je treba onesnažit vodo iz pipe, do te mere, da bomo vsi kupovali plasteke, de.

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 10:18 11.marec 2024.

      Se strinjam , dokazano PET embalaža in ostala plastična embalaža vsebuje motilce reproduktivnega sistema in rakotvorne snovi...Bisfenoli, Ftalati, Parabeni, itd, itd...Ampak to nobenega ne skrbi, ker je itak treba izvesti depopulacijo z vojnami ali pa tako na tiho, da še ...prikaži veče kdo razen vojaške industrije in farmacije služi zraven ...

    • dare326 12:59 11.marec 2024.

      K škodljivosti plastike je treba prišteti še vsebino oz. svinjarijo, ki se imenuje sladkor. Zaradi sladkorjev so vrste na onkologiji, saj je 80% rakov in 15 vrst tumorjev posledica preveč sladkorjev oz. ogljikovih hidratov.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:19 11.marec 2024.

    Se pa dela načrt za sežiganico na barju,po vzoru Dunaja,obljubljajo

  • bozo197 10:46 11.marec 2024.

    Ureditve ni, ker ni interesa ... lepo se služi in lobira, da ni zakona ... to je to ... trpi pa okolje in mi z njim !

  • Klukec 14:37 11.marec 2024.

    V deželi komunizma, se nobena stvar ne more izpeljat, če ni provizije.

  • atamama 12:40 11.marec 2024.

    Zanimivo je kako delujejo na ministrstvu za okolje in prostor glede plastičnih in gumiranih odpadkov. Skoraj desetletje nazaj sem se zanimal za predelavo plastike ali gume nazaj v goriva (cena/stroški <+) Pa sem hotel postaviti postrojenje, 50kw,pa? Malo ''morgen''. Najprej ...prikaži več lokacijsko dovoljenje navkljub degradiranem območju ''njet'' Postopek enak kot bi postavil ''galvaniko'', pogoji enaki. Pa naprej, se oglasi naravovarstvenik, pove globino žepov, da ne bo ''delal pi*darij'' pri pridobivanju..

    • atamama 12:46 11.marec 2024.

      ...soglasij. V nadaljevanju z načrti strojev, z elaboratom vhodnih surovin, izhodnih produktov, razlagal strankarsko nastavljenim birokratom na vseh nivojih. Odgovora ni bilo ali pa je bil posreden, kje ste dobili.... Kdo hudiča je dal informacijo ''outsiderjem''?? P sem narobe mislil ...prikaži več in sem reaktor sestavil nekj za 5kg plastike, za prikaz nejevernežem. Da skrajšam. Obupal nad ''zelenimi'' in vseh barv, ki so se vtikali brez osnov v projekt. Poslal na MOP svetnico v xxx. In šel v drugo branžo.

    • atamama 12:47 11.marec 2024.

      In kmalu potem je ''slučajno'' zagorelo pri NM taka plastika, ki bi se jo lahko recikliralo... Pa razumi,kajne?

    • atamama 12:50 11.marec 2024.

      In da bo jasno o kateri stvari je govor: https://www.youtube.com/watch?v=Opntjw7O1dY

  • Avatar lopov
    lopov 17:11 17.marec 2024.

    Hrvati imajo.. samo slovenske in druge tuje embelaže ne sprejema.. samo hrvaško plastko ki senzor zazna na embalaži drugačw ti vrže nazaj ven in gre v ostale smeti...

  • rd2dmk2 17:04 11.marec 2024.

    dragi moji kaj krivite politike in birokrate, če ste pa krivi _VI - državljani. zadnji primer je spar imeli so spar pivo v steklenicah in pločevinkah. in je v steklenicah se nehalo prodajat, ker ga nihče , razen mene ni ...prikaži veči kupil. ja kolk je faj kupit pločevinsko , jo odpret v avtu, počasi popit in prazno pločevinko vrst skoz oken avta v naravo. in z piksnao it na izlet v hribe , ker je lažja od flaše in še grez sramu prazno piksno vržete v naravo. noste prazne flaše, k so TOLK težke nazaj. ma jok

  • Grof 10:37 11.marec 2024.

    Ljudska iniciativa zahteva, da vlada zamenja Tanjo Fajon, na njeno mesto pa postavi vedeževalko, ali vedeževalca Natašo Sukič, saj narod ne ve za kaj gre pri njej, mislim pa , da ima le tička, tam, ker bi morala bit miška

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.