Slovenija
29248 ogledov

Revolucionarna novost, večina o njej ne ve nič

Komentarjev 23
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 07:47 21.januar 2022.

    V Sloveniji so od sedaj goljufije ,kraje in finančne prevare tudi uradno dovoljene . In zakaj so nas oglobili , če nisem zahteval računa za kavico . BUTALE imajo svojo državo .

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 08:37 21.januar 2022.

    Iz ene skrajnosti v drugo. Grozili so z kaznimi če nisi zahteval računa, pred vrati so stali inšpektorji in izrekali kazni če nisi imel računa. Zdaj pa kar brez računa??? Kako uveljaviti jamstvo, kako bom vedel ,če so mi prav ...prikaži več obračunali kupljeno? Kako bom zamenjal blago do katerega imam pravico 14 dni po nakupu.... Res spet nepremišljena poteza.

    • Presvetli 09:06 21.januar 2022.

      Ravno to je interes, da te v trgovini še bolj nategnejo, kot do sedaj.Ni dovolj zavajanj z cenami na polici , sedaj so še račune ukinili.Upam, da naslednje kar bodo sprejeli, bo to, da v trgovini ne boš več rabil ...prikaži več plačevat, kupljenega blaga.

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 09:14 21.januar 2022.

      Jaz bom vsekakor zahteval račun v papirni obliki ,. To je moja pravica!

    • kapibara 09:48 21.januar 2022.

      Polega tega, da nisi vzel računa- izogib plačila DDV, ti je obračunal davek poleg plačila brez računa. Dvoji izkupiček, od ene osebe

    • Ejsi_Disi 10:00 21.januar 2022.

      Imaš probleme z razumevanjem prebranega? Katerega dela, da lahko zahtevaš račun in ti ga trgovec mora izdati (tiskanega ali v digitalni obliki, vseeno) ne zastopiš?

    • Avatar Anion6anion
      Anion6anion 11:52 21.januar 2022.

      Ejsi razumem a ne vem zakaj bom moral vsakič povedat da hočem račun v papirni obliki.

    • asmas1965 12:21 21.januar 2022.

      Anion6anion ,oblast se je zamenjala.Levi so toliko pokradli,da so morali pritisniti na nas ,kajti drugače bi zmanjkalo za njih.čist enostavno

    • mph2 08:00 24.januar 2022.

      @asmas1965, khm, ... celotno Yu so ustvarili ravno levi. Pravi levi. Vsi službe, vsi siti, vsi oblečeni, vsakdo si je lahko privoščil šolanje. Kasneje pa so desnosučni in levaki poskrbeli za opustošenje.

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 08:05 21.januar 2022.

    Tu se vidi in potrjuje, da tem vladajočim ni v interesu dobrobit državljanov, ampak lastni zasebni interesi....Na področju zdravstva ni nič drugače...Edina razlika je v tem, da boš v politiki zaman iskal altruiste, v zdravstvu pa morda, če boš imel ...prikaži večel srečo, kakšnega tudi najdeš...

  • kapibara 09:46 21.januar 2022.

    Ni panike. Vsakič zahtevaš račun, pa naj bodo vrste pred blagajno ! So bile do zdaj, bodo pa še naprej.

    • asmas1965 12:19 21.januar 2022.

      pa saj ti ga bodo še kar nekaj časa rinili pod nos.V Avstriji te vsakič vpraša ,če hočeš račun.če pokimaš ti ga sprinta,če odkimaš reče "danke" in s teboj zaključi

  • rd2dmk2 09:13 21.januar 2022.

    torej uvedli, ne ukazonili so barabije. sedaj te bo podjetnik vprašal ali rabiš račum in če boš dejal ne, gre to direktno v žep podjetnika. sedaj bo še lažje za gostince da bodo mastno služili, sedaj bodo imeli dvojne zaloge ...prikaži več ene uradne in druge neuradne, pa bo promet minimalen in ko bodo spet karantene in bodo subvenvije. delavci bodo plačana pod mizo itd itd. proračun bo najebal, potrošnik ne bo imel računa in garancijskega lista, pa še cene ne bodo enake ceniku.

    • asmas1965 12:18 21.januar 2022.

      kar se gostincev tiče je takole.Ti boš plačal rundo (nekaj piva,kave ...) in ti kelner ne bo prinesel"tiskanega " računa.On MORA v blagajno vnesti račun,ker če pride inšpektor in pregleda zaloge bo nekoga bolela glava,Tudi do danes je bilo tako.No ...prikaži več malarji,zidarji avtomehaniki lahko.Jaz kot podjetnk imam popisano zalogo in če kupim en ventil ga moram razknjižit.Če ga ne, mora biti materijal v skladišču.Zato so inventure.in inšpektorji

    • rd2dmk2 17:17 21.januar 2022.

      asmas pejd mal na šolanje.. mene so nekoč prosili obrtniki, da jim uredim "profi" video nadzor, da delavci ne bi kasirali v svoj žep. in kako to gre.. firma kupi uradno recimo eno flašo viskija, drugo pa "neuradno", in iz ...prikaži več tiste neuradne gre direkt v žep. samo so pa delavci to navofilo hitro predelali in so tudi sami prinesli svoje glaše, ko šefa ni bilo. zdej detajle ti lahko bolje od mene razložijo mojstri stoke, jest vem samo tolk, kot sem ti na začetku povedal zakaj so hotel kamere.

    • asmas1965 20:21 21.januar 2022.

      rd2dmk2 ...se strinjam ja delavci so ga lahko srali...En ,ki ima v današnjih časih lokal pa dvomim da bi se šel takih igric.Zadnjič je bila inšpektorica pri sosedu,ki ima lokal v svoji hiši in je imel v hladilniku jogurt in ...prikaži več sendvič-pač za svojo malico.zahtevala je vse knjige ,kjer ima popis zaloge.No in da te dobi ,da imaš dve flaši viskija in za eno nimaš dokumentacije.kazen da te glava boli.drugič pa prosim brez žaljivk.jaz se izogibam žaljivih besed

    • rd2dmk2 09:46 22.januar 2022.

      asmas kje pa si ti našeš žaljivke ? no vseeno oprosti, nisem te želel žaljit. je pa tako da ne vem kako je tvoj sosed to počel. sam kot sem ti dejal, ne mene haklat za detajle. in če se ...prikaži več je včasih dalo, sebo danes spet. glej ni 10 dni od tega ko sem v Sparu ( big trgovec ) kupoval nekaj. vem da je na polici bila ena cena, ker je bila res poceni, sem se odločil za nakup. na blagajni pa presenečenje, 2x dražje (200%), če ne bi imel računa, kako bi to opazil in to pozneje dokazoval. in tega bo oho.

  • jakec42 17:40 21.januar 2022.

    Ja naše vlade iz en e skrajnosti v drugo,a nimajo kaj bolj pametnega za delat!

  • marko345 15:17 21.januar 2022.

    Pri gostincih to pomeni, da bo naročilo napisal na listek, te vprašal če boš hotel račun, če ne bo stalo isto, samo ddv si bo gostinec spravil žep, in ostali znesek tudi, zaloge bo imel dvojne, država s slabo kontrolo ...prikaži več bo pa ob dohodek. Kretenska vlada.Si predstavljate, da v veleblagovnici kupite čevlje, plačate z gotovino, blagajnik tega ne vnese v promet, tebe pa na vratih varnostnik obtoži, da si čevlje UKRADEL in ti ne moreš dokazat, da si jih plačal, ker nimaš nobenega dokumenta o plačilu.

  • evelux 10:29 23.januar 2022.

    In spet ste kavč pametnjakoviči pametni na kvadrat kot vedno se za vsako stvar bunite in pametujete..... nič vam ne paše vsak nekaj po svoje .....

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.