Slovenija
1278 ogledov

Večino sadja in zelenjave, ki jo Slovenci pojemo, prihaja iz tujine

Komentarjev 4
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Lea Kocjančič 12:40 11.junij 2019.

    več podpore bi bilo potrebni našim pridelovalcem, prodajajo sami, naši pridelovalci prodajajo okoliškim prebivalcem in veliko prodajo...korporacije pa naj kupujejo krompir iz Egipta....res me zanima kok takšnega izdelak prodajo

  • Pepe007 12:56 11.junij 2019.

    Mislim, da ravno krompirja kako leto nazaj nekateri niso niti pospravljali z njive, ker ni bilo možno nikamor prodati. Lansko leto pa je bil tak problem z jabolki, ker je bila po dolgo letih super letina. Na strani proizvajalcev deluje ...prikaži več kot da imamo vsega bistveno preveč. Tako da, če se naredim malo neumnega, bi rekel, da te statistike na razumem.

  • miho 13:09 11.junij 2019.

    Meni se zdi, da je ta statistika malo za lase privlečena. Če preračunam porabo žit na prebivalca, dobim porabo več kot 1 kg na prebivalca na dan... Tj. kakšnih 4000 kcal na dan samo od žit... Popravite me, če se motim...

    • miho 13:13 11.junij 2019.

      Sorry, manjka podatek, koliko naše pridelave žit gre v vmesno potrošnjo (krma za živali), izvoz in koliko v domačo končno porabo... Tukaj verjetno stoji hakeljc...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.