Slovenija
4350 ogledov

Visoki zneski za dokončanje študija burijo duhove

Komentarjev 15
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • LukaMB 13:22 26.maj 2017.

    Šolanje bi moralo biti zastonj, tako kot na Finskem. Če ne drugega bi zastonj moralo biti 3x polaganje izpita (četrtič in več naj se plača), obvezne vaje ne bi smele biti plačljive in kasneje tudi prvo polaganje diplomskega dela ne ...prikaži več bi smelo biti plačljivo, če so se študentje redno vpisali na izbrano fakulteto in izpolnili pogoje vpisa ter prišli do konca. Pri nas kradejo vsepovprek! Študentje pa ne morejo delati ob obveznostih in obveznih vajah na fakulteti, saj bi jih to psihično in fizično ubilo, denar pa rabijo za preživetje. Prisilijo te, da se posvetiš samo faksu in obveznostim, medtem ko pa jih briga kako boš preživel in kakšno je tvoje finančno stanje, kjer si primoran delati ob faksu in seveda kdaj popustiš in ne opraviš v določenem roku. Bogate ne skrbi za reveže.

  • kapibara 11:46 28.maj 2017.

    NE ne vzet.Dat jim 10 jurjev na let.

  • Avatar Zala
    Zala 08:07 26.maj 2017.

    V kolikor bi bil študij plačljiv, kakor je v tuji, bi se študentje/štidentke "prekleto" potrudili, da študij zaključijo v najkrajšem možnem roku. Tako pa se "šlepajo" in zavlačujejo. Hkrati bi se končal dobičkonosen posel za študentske rservise in podjetja, ki ...prikaži več najemajo delavce preko študentske napotnice. Študiraj, študij dokončaj in se zaposli. Pri nas se dogaja, da imamo množico študentarije, ki to v resnici niso, ampak delajo preko napotnic. Tega v tujini ne poznajo.

  • brencl47 08:42 26.maj 2017.

    Skrajni čas, da se zavlačevanje kaznuje. Treba bi bilo za vsako leto neopravičljivega zavlačevanja znesek oidvojiti. Najprimernejši sistem bi bil v obliki študijskih posojil v višini stroškka študija, ki bi se ob zaključku študija v rednem roku odpisala, pri podaljševanju ...prikaži več pa bi se odpis zmanjšal s vsaj 30% malusom oz. v primeru nedokončanja bi ga bilo treba vrniti v polnem znesku z obrestmi.Pa bi bilo konec raznoraznih "študentskih" del in radoživosti.

  • MK 08:54 26.maj 2017.

    še premalo.Sem za način, ko bi na začetku študija vplačal 10 jurjev, ki bi jih ob koncu študija dobil vrnjenih z obrestmi v nasprotnem primeru izgubil vse. Gledam študente... pa Škisova, pa Majske igre, pa popivanje ...prikaži več čez celo leto, pa brucovanja, pa ta fešta, pa ona fešta.... samo študija ne....

  • Majazmaja 09:59 26.maj 2017.

    Jaz sem imela na faksu učiteljico (redna profesorica!!!), ki je bila nosilka enega glavnih predmetov. V štirih letih, kolikor je predmet trajal, sem jo videla enajstkrat (11 x!!!!!): 3 x na izpitih (eden je bil pisni in ga je 'pazila' ...prikaži več tajnica) in 8 x na predavanjih. Tolkla je bolniške, potem pa smo jo srečevali na tržnici ali ko je sprehajala psa. Zdrava, zagorela in nasmejana :)

  • Alen Jazbec 10:08 26.maj 2017.

    Bravo, še premalo, še dvignt cene, študent naj študira in doštudira v doglednem času, ne pa, da se to vleče nekaj desetletij.

  • Igorgeus 10:39 26.maj 2017.

    Ja, tebi so ziher povedali, da je profesorica non stop na bolniški. Tega še jaz za svoje sodelavce ne vem. Eni ste si v stanju v luftu nekaj zmislit, samo da lahko žalite.

  • kapibara 12:37 26.maj 2017.

    Govorim je o zneski za plačilo izven statusa !!Naj pa mulc služi, ne pa da po kafičih+ parkih, alko+ mamile žreKdo pa ima 10 na leto, da se mu bo mulc zadeval ??

  • kapibara 09:37 26.maj 2017.

    In to svojih, ne od staršev

  • kapibara 09:38 26.maj 2017.

    Marsikaj ne poznajo, kar mi ja

  • jakec1575 09:51 26.maj 2017.

    v tujini, kjer je studij placljiv, je tudi veliko manj izobrazenih ljudi in jim na volitvah vladajo rednecki. se strinjam, da se studija ne vlece, je pa res tudi, da mnogi delodajalci ne zaposlujejo razen tako, da za 2 do3e ...prikaži več na uro izkoriscajo ali studente ali reveze, ki rabijo denar nujno. kar se pa cen tice. fakultete imajo manj vpisa in je treba nahraniti vso to profesuro. Če bi imeli mednarodne programe, bi lahko uvozili morje tujih studentov, tako pa... stvari niso crno bele. nikoli niso.

  • jakec1575 09:53 26.maj 2017.

    O produktivnosti profesorske srenje na slovenskih fakultetah. o tem pa bi lahko na siroko govorili. So izjeme, vendar bi bilo lepo enkrat zmeriti to produktivnost.

  • Majazmaja 09:55 26.maj 2017.

    In kako bi po tvojem lahko 19-letnik zbral 10.000 eur?

  • jozicamurn 15:40 26.maj 2017.

    Najbolje, da jim kar življenje in mladost vzamemo po tvoje.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.