Avto
1017 ogledov

Zamenjajte prvo pomoč

Komentarjev 4
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • PPiikkaa 09:49 17.oktober 2012.

    Besede neizpraven SSKJ ne pozna, novinar popravite članek, hvala.

  • stela 09:52 17.oktober 2012.

    Tud meni je v uč skočila ta beseda...višek, kakšno znanje slovenščine imajo nekateri novinarji, oz. "novinarji"

  • dezurni 11:56 17.oktober 2012.

    Spoštovani, hvala za vaše opozorilo. V primerih, kadar tehtamo med skladnostjo s pravopisom in razumljivostjo napisanega, pravila, kolikor se le da, upoštevamo, vendar damo prednost razumljivosti. Strinjam se, da bi bilo v besedilu članka – namesto da je avto neizpraven ...prikaži več – ustrezneje zapisati, da avto ni brezhiben; ena od možnih zamenjav, ki smo se je domislili pozneje, je tudi tehnično neustrezen. Zamenjava tega pridevnika v naslovu pa se mi ne zdi ustrezna, saj za besedo neizpraven ni popolne pomenske ustreznice; v tem primeru ne bi mogli dati naslova Nebrezhibna pomoč, ker ta pridevnik ni v rabi in po mojem mnenju v tem kontekstu tudi ni razumljiv. Poleg tega je neizpraven avtomobil na področju avtomobilizma, kamor spada ta članek, ustaljena besedna zveza; če je ni v SSKJ, še ne pomeni, da ni slovenska, saj je jezik živ, Slovenci pa jo, kadar gre za izpravnost ali neizpravnost avtomobilov, pogosto uporabljamo v vsakdanjem govoru. Tadej Slana, vodja lektorjev Žurnala

  • wolfyy 21:52 18.oktober 2012.

    namesto da bi kaznovali vseh ki ogrožajo življenja kaznujejo nekoga ki ima pretečen rok prve pomoči... aplavz za naše

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.