39 ogledov

Dvojni dvojček ob novem porazu

goran dragić Profimedias
V najmočnejši košarkarski ligi na svetu so v noči na nedeljo odigrali deset tekem.

Košarkarji Miami Heat so gostovali v vetrovnem mestu pri Chicago Bulls, ki so zmagali s 105:100. Zvezdnik Dwyane Wade je za bike proti svoji nekdanji ekipi dosegel 28 točk. Slovenec Goran Dragić je bil z 21 točkami, 11 podajami in petimi skoki spet najboljši košarkar Miamija.

Wade, ki je v dresu vročice osvojil tri šampionske prstane, se je na drugi tekmi proti svojim nekdanjim soigralcem razigral zlasti v tretji četrtini, prvi strelec gostiteljev Jimmy Butler (31) pa je dosegel zadnjih deset točk svoje ekipe, ki pa je imela težko delo v boju za zmago.

Po polaganju Dragića in košu Hassana Whitesida (20 točk) je Miami 13 sekund pred koncem zaostajal le za točko (101:100). Butler je nato razliko z dvema prostima metoma povišal na tri. Dragić in Josh Richardson sta se zapletla v poskusu, da bi izenačila izid, Butler je prišel do žoge in je s prostima metoma domači ekipi zagotovil slavje. Naslednja tekma košarkarje Miamija čaka v ponedeljek zvečer, ko bodo v domači dvorani pričakali Washington Wizards.

Nov mejnik za LeBrona

Branilci naslova Cleveland Cavaliers so premagali Charlotte Hornets s 116:105 in ostajajo na čelu vzhodnega dela lige. LeBron James je 17 od svojih 44 točk, kar je njegov rekord sezone, zadel v zadnji četrtini, ob tem pa je v 43 minutah vknjižil še pet trojk, deset podaj in devet skokov. Enaintridesetletnik je s tem kot prvi doslej presegel 27.000 točk ter po 7000 podaj in skokov.

Košarkarji Memphis Grizzlies so z Marcom Gasolom in Tonyjem Allenom (oba po 19 točk) ter s sedmimi igralci z dvomestnim številom točk s 110:89 nadigrali podprvake ter trenutno najboljšo ekipo lige, Golden State Warriors.

Slednjim so se zato še bolj približali San Antonio Spurs, ki so nadigrali Brooklyn Nets s 130:101. Kawhi Leonard (30 točk) in soigralci zmagovite ekipe so dosegli največ točk sezone v posamezni četrtini, polčasu in na tekmi, tudi največ podaj in trojk.