28 ogledov

Dragić: Zdaj smo povsem druga ekipa

goran dragić miami heat Profimedias
Ekipa slovenskega košarkarja Gorana Dragića je zabeležila 12. zaporedno zmago v ligi NBA. Detroit Pistons so ob skromnemu doprinosu Bena Udriha premagali Los Angeles Lakers.

Slovenski košarkar Goran Dragić je s svojo ekipo v severnoameriški ligi NBA Miami Heat podaljšal zmagoviti niz na 12 zaporednih tekem. Na gostovanju pri Milwaukee Bucks je namreč vročica zmagala s 106:88, Dragić pa je k zmagi prispeval 16 točk, od tega jih je 13 dosegel že v prvem polčasu.

''Vsi smo igrali dobro, še posebej v obrambi na začetku tekme. Vedeli smo, da bo težka tekma za obe ekipi. Zelo fizična tekma. V obrambi smo smo svojo nalogo opravili z odliko,'' je povedal Dragić.

Košarkarji Miami Heat so se veselili še dvanajste zmage zapored; tokrat so se znesli nad Milwaukeejem, ki je imel smolo, saj se je na tekmi v tretji četrtini poškodoval eden ključnih igralcev, Jabari Parker, ki si je zvil levo koleno.

Hassan Whiteside je k zmagi Miamija, ki je imel vse od začetka tekmo popolnoma pod nadzorom, ko je povedel s 15:2, prispeval 23 točk in 16 skokov, James Johnson pa je s klopi dodal 20 točk. Tretja tekma od štirih v gosteh Miami čaka v petek, ko se bodo pomerili z Brooklynom.

''Zdaj smo povsem druga ekipa kot takrat, ko smo nazadnje izgubili proti njim,'' je povedal slovenski organizator igre in dodal: ''Veseli smo, da zmagujemo, a vedno razmišljamo vnaprej. Seveda se počutimo dobro, a gremo korak za korakom. Vedeli smo, da imamo nekaj posebnega, morali smo le ujeti pravi trenutke.''

Detroit Pistons so doma gostili Los Angeles Lakers in zmagali s 121:102; štiri minute na voljo za igro je dobil tudi Slovenec Beno Udrih, ki je k zmagi prispeval dve podaji, zgrešil pa dva meta na koš.

New York Knicks so gostili Los Angeles Clippers, ki so zmagali s 119:115, a Slovenec Saša Vujačić je v dresu kratkohlačnikov obsedel na klopi.