49 ogledov

Šov Gorana Dragića z grenkim priokusom

goran dragić miami heat Profimedias
Moštvo Gorana Dragića doživelo še drugi poraz v novi sezoni llige NBA. Miami je znova izgubil na domačem parketu z 99:106 proti San Antonio Spurs.

Goran Dragić je odigral 34 minut, ob metu iz igre 9-17 ter metu za tri 3-7. Hassan Whiteside je vpisal 27 točk in 15 skokov, Justise Winslow (18) in Tyler Johnson (12) s klopi sta bila še dva košarkarja Miamija z dvomestno številko točk.

''Mislim, da smo odigrali zelo dobro, še posebej v drugem polčasu. Zadeli so nekaj težkih metov. Občutek imam, da smo se dobro branili. Odlična ekipa so in treba jim je čestitati. Tako bi morali igrati vsako tekmo,'' je povedal Dragić in dodal: ''Seveda si želimo zmagati. Nikoli nisi vesel, ko izgubiš. Na trenutke smo dokazali, da lahko igramo s temi fanti, če smo dovolj osredotočeni. Na tem moramo graditi in poskušati tako igrati recimo 30 minut in ne le 15 ali 20.''

Miami je v drugi četrtini zaostajal že za 16 točk, a je po odmoru tudi po Dragićevi zaslugi nadoknadil zaostanek ter se povsem približal (63:64), v zadnji četrtini je Miami celo izenačil (79:79) ter z Dragićevim košem nekaj več kot šest minut pred koncem povedel za točko za kratko vodstvo (87:86). Miami je znova izenačil pet minut pred koncem s košem Whitesida (91:91), a so proti koncu gostje odgovorili ter še petič po vrsti premagali floridski kolektiv.

Pri San Antoniu je bil najbolj razigran Kawhi Leonard s 27 točkami. Leonard je ključnih 14 točk dosegel v zadnjih sedmih minutah obračuna za še četrto zaporedno zmago ostrog. Pau Gasol je vpisal 20 točk in 11 skokov, rezervist Patty Mills pa je s klopi dodal 18 točk. Rezervna klop San Antonia je sicer dobila dvoboj z rezervisti Miamija s kar 43-14.

Bolj zadovoljen je lahko drugi Slovenec v ligi NBA Beno Udrih, ki je kot novopečeni član moštva Detroit Pistons sodeloval pri domači zmagi z 98:83 proti Milwaukee Bucks. Udrih je na parketu preživel 17 minut ter vpisal šest točk (met iz igre 3-5), šest podaj in tri skoke. Prvi igralec tekme je bil Andre Drummond, ki je za domače dosegel 20 točk in 23 skokov. Kentavious Caldwell-Pope se je ustavil pri 21 točkah.