33 ogledov

Gorenc Stanković zadel za BVB

Jon Gorenc Stankovič Katarina Ponjavić
Mladi slovenski vezist Jon Gorenc Stanković je postavil končni izid na prijateljski tekmi na Japonskem.

Dortmundska Borussia je začela azijsko turnejo s srečanjem na Japonskem proti moštvu Kawasaki Frontale. Nemci so zabeležili visoko zmago (0:6), končni izid je postavil nekdanji igralec Domžal Jon Gorenc Stanković. Kevin Kampl ni igral, vadil je po individualnem programu.

BVB je po prvem delu vodil z 2:0, oba gola je zabil Šindži Kagawa - prvega v tretji, drugega v 36. minuti. V drugem delu je Thomas Tüchel na zelenico poslal popolnoma novo enajsterico, v kateri je bil tudi Gorenc Stanković.

Na 3:0 je povišal Pierre-Emerick Aubameyang v 53. minuti, štiri minute kasneje je dodal še en zadetek. Peti gol je v 59. minuti zabil Mitsuro Maruoka, piko na i pa je, po globinski žogi Henrika Mhitarjana in asistenci Aubameyanga, postavil mladi slovenski up Gorenc Stanković.