8 ogledov

James ob bok Jordanu, Jabbarju in Malonu

sport 23.05.12. kosarka, Miami Heat, LeBron James, Miami Heat forward LeBron Jam sport 23.05.12. kosarka, Miami Heat, LeBron James, Miami Heat forward LeBron Jam
Ekipa Phoenix Suns je na gostovanju premagala New Orleans Pelicans s 104:98, Goran Dragić pa zaradi poškodbe gležnja ni igral za zmagovito zasedbo iz Arizone.

Igralci New York Knicks so doma klonili v dvoboju s Charlotte Bobcats s 97:102, za gostitelje pa je Beno Udrih, drugi slovenski košarkar v Ligi NBA, v treh minutah in pol zbral podajo in osebno napako. Že pred srečanjem si je v Madison Square Gardnu velik aplavz prislužil na Jamajki rojeni Patrick Ewing, med letoma 1985 in 2002 legendarni center kratkohlačnikov, čeprav je zdaj pomočnik trenerja Charlotta Steva Clifforda.

Ewing dobil aplavz

Čeprav je Ewing, dvakratni olimpijski zmagovalec z ekipo ZDA, med najboljšimi 50 igralci v zgodovini NBA, ga ni v družbi petih igralcev lige, ki so na najmanj 500 zaporednih tekmah dosegli dvomestno število točk; Kareemu Abdulu Jabbarju (787 in 508 tekem), Michaelu Jordanu (866), Karlu Malonu (575) in Mosesu Malonu (526) se je na elitnem seznamu pridružil LeBron James, zvezdnik branilcev naslova iz Miamija. Z zabijanjem je že dve minuti pred koncem uvodne četrtine postal peti v zgodovini, ki je prešel mejo 500 tekem z najmanj desetimi točkami. Miami je v Torontu zmagal s 104:95, James pa je ob 35 točkah vpisal po osem skokov in podaj.

"Zelo veliko mi pomeni, da sem v tako izjemni druščini. Leta in leta sem se trudil in dokazoval večer za večerom. Ta moja statistika je plod trdega dela," je dejal James, ki je manj kot deset točk zadnjič dosegel 5. januarja 2007, ko je igral še za Cleveland in tedaj zbral osem točk. Na zadnjih 500 tekmah je na kar 162 dvobojih že v prvih četrtinah dosegel po najmanj deset točk.

Indiana ostaja zmagovita

Namesto Gorana Dragića, ki si je znova poškodoval levi gleženj ob nedeljskem porazu proti Oklahomi, je igral Gerald Green (18 točk), blestel pa je njun soigralec Eric Bledsoe, ki je 25 točk dosegel z 12 meti, zgrešil je le dva poskusa in v odločilni zadnji četrtini zbral deset točk.

Igralci Indiane Pacers po domači zmagi z ekipo Detroit Pistons z 99:91 ostajajo edina neporažena ekipa lige v tej sezoni. Paul George je dosegel dvojni dvojček (31 točk, 10 skokov). Gostitelji so vodili že z 19 točkami prednosti, nato pa dopustili, da so gostje z delnim izidom 16:2 poskrbeli za dramatično končnico, ki jo je odločil C. J. Watson (15 točk) s košem 16 sekund pred koncem in nato še z dvema prostima metoma v zadnji sekundi.