38 ogledov

Iličićeva srečna 13

josip iličić fiorentina EPA
Slovenski reprezentant v dresu Fiorentine Josip Iličić je dosegel dva gola za zmago nad Empolijem (4:0). Derbi della Madonnina med Interjem in Milanom se je končal z delitvijo točk (2:2).

Slovenski napadalni vezist je prekinil strelski post v najmočnejšem italijanskem prvenstvu in na tekmi z Empolijem dvakrat premagal gostujočega vratarja Lukasza Skorupskega. Iličić je bil prvič natančen z bele točke v 47. minuti, 20 minut kasneje pa je postregel še s pravcato mojstrovino iz igre. Trener Paulo Sousa ga je po drugem doseženem golu potegnil na klop. Fiorentina se z 20 osvojenimi točkami nahaja na osmem mestu lestvice Serie A.

V milanskem derbiju bil AC Milan na pragu zmage proti Interju, vendar je Ivan Perišić v 92. minuti nerazzurrom priigral točko. Oba gola za rossonere je dosegel napadalni vezist Suso, ki je Samirja Handanovića premagal v 42. in 58. minuti. Pet minut pred drugim zadetkom Španca je izenačil Antonio Candreva. Handanović je igral celo tekmo.