12 ogledov

Inter ostaja brez zmage v letu 2014

Kovačić Radovanović Handanović Inter Chievo
1/7
Inter je na zadnji tekmi kola doma remiziral s Chievom (1:1), Nerrazzuri v letu 2014 ostajajo brez zmage. Sampdoria je visoko odpravila Udinese (3:0).

Milanski Inter je v letu 2014 odigral že tretjo tekmo, a še vedno ostaja brez zmage. Po prvenstvenem porazu z Laziem (1:0) v Rimu in pokalnem izpadu s strani Udineseja med tednom (1:0) so varovanci Walterja Mazzarija tokrat osvojili le točko na San Siru proti skromnemu Chievu. Samir Handanović je vso tekmo branil gol domačih. Pri gostih je obrambi poveljeval Boštjan Cesar, Dejan Lazarević pa je ostal prikovan na klop za rezerve.

Gostje so presenetljivo povedli že po osmih minutah. Akcija je stekla po levi, domača branilca Hugo Campagnaro in Juan Jesus sta nespretno ovirala drug drugega, žoga je prišla do Alberta Paloschija, slednji pa je iz težkega kota z visokim strelom ugnal Handanovića.

Skoraj kaznovani za zapravljeno

Inter je odgovoril že po manj kot petih minutah. Ricky Álvarez je preigraval na desni, nato pa z ostro nizko podajo našel Yuta Nagatoma, ki je zabil iz oddaljenosti nekaj metrov. Inter bi si do polčasa zaslužil vodstvo, a sta strela Rodriga Palacia in Álvareza končala ob vratnici Christiana Puggionija.

Tudi začetek drugega del je pripadel domačim, a Mateo Kovačić, Álvarez in Palacio spet niso bili dovolj natančni. Kazen za zapravljeno bi skoraj prišla v 71. minuti. V protinapad sta stekla Paloschi in Cyril Théréau, slednji pa je krepko zgrešil gol Interja. Zaključni pritisk domačih ni obrodil sadov in ostalo je pri remiju, ki Chievu veliko pomeni v boju za obstanek, Interju pa malo v boju za Ligo prvakov.

Italijansko prvenstvo, 19. kolo:

Livorno : Parma 0:3 (0:1)
Palladino (2), Amauri (86, 90/11m)

Bologna : Lazio 0:0 (0:0)
Krhin (Bologna) je igral od 80. minute.

Torino : Fiorentina 0:0
Iličić (Fiorentina) je igral do 63. minute.

Atalanta : Catania 2:1 (0:0)
Denis (67/11-m), Moralez (86); Leto (89)

Cagliari : Juventus 1:4 (1:1)
Pinilla (21); Llorente (31, 76), Marchisio (73), Lichtsteiner (80)
RK: Pinilla (86/Cagliari)

Hellas Verona : Napoli 0:3 (0:1)
Mertens (27), Insigne (72), Džemaili (76)

AS Roma : Genoa 4:0 (3:0)
Florenzi (25), Totti (30), Maicon (43), Benatia (52)
RK: Matuzalem (58/Genoa)

Sassuolo : AC Milan 4:3 (3:2)
Berardi (15, 28, 41, 47); Robinho (9), Balotelli (13), Montolivo (86)
Kurtić (Sassuolo) je odigral celo tekmo, Birsa (Milan) ni bil v ekipi.

Sampdoria : Udinese 3:0 (1:0)
Eder (16/11m, 47), Gastaldello (87)
RK: Soriano (62/Doria); Allan (35/Udi), Gabriel Silva (69/Udi)

Inter : Chievo 1:1 (1:1)
Nagatomo (12); Paloschi (8)
Handanović (Inter) in Cesar (Chievo) sta odigrala celo tekmo, Lazarević (Chievo) je sedel na klopi.