5 ogledov

Hrvati ostajajo v igri, Wales prekinil sušo

italija euro 2016 antonio conte
1/15
V zadnjih tekmah predzadnjega kroga nogometnih kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 v Franciji so si napredovanje zagotovile Italija, Wales in Belgija.

Italijani v skupini H premagali Azerbajdžan s 3:1 in si že zagotovili nastop na prvenstvu stare celine. Za azzurre so zadeli Eder, Stephan El Shaarawy in Matteo Darmian, za Azerbajdžan Dimitrij Nazarov.

Italijani imajo pred zadnjim krogom na vrhu skupine H 21 točk. Za drugo mesto in neposredno uvrstitev na EP se bosta udarili Hrvaška in Norveška. Skandinavci so prvi opravili svoje delo, z 2:0 so premagali Malto in osvojili 19. točko, Hrvaška je s 3:0 ugnala Bolgarijo in je pri 17 točkah.

V skupini A, iz katere sta že napredovali Islandija in Češka, je v večerni tekmi Turčija z 2:0 premagala Češko in se znova prebila na tretje mesto, ki ga je začasno držala Nizozemska, ki je bila z 2:1 uspešna proti Kazahstanu. Turki imajo pred zadnjim krogom na tretjem mestu dve točki več od Nizozemske.

V skupini B je Wales izgubil proti BiH z 0:2, Belgija je s 4:1 odpravila Andoro, Ciper je presenetil Izrael z 2:1. V zadnjem krogu bosta o prvem mestu odločali reprezentanci Belgije in Walesa, prva ima 20, druga 18 točk, obe že imata vozovnico za EP. BiH s 14, Izrael s 13 in Ciper z 12 točkami so še v igri za tretje mesto. Valižani so sicer prekinili 57-letno sušo čakanja nastopa na EP, nazadnje so na prvenstvu stare celine igrali leta 1958.

Poleg Italije, Walesa in Belgije ter gostiteljice Francije imajo mesto na EP že zagotovljeno še Anglija, Islandija, Severna Irska, Avstrija, Portugalska, Švica, Španija in Češka.