27 ogledov

Je to najslabše izvedena enajstmetrovka?

Stadl Altheim zgrešena enajstmetrovka Youtube
Na eni od nižjeligaških avstrijskih nogometnih zelenic so gledalci videli neverjetno zgrešeno enajstmetrovko.

V deželni ligi Zgornje Avstrije (zahod) sta se v soboto popoldne pomerili ekipi ATSV Stadl-Paura in SK Altheim. Domači ATSV je vodilno moštvo tekmovanja in vlogo favorita je proti nebogljenim gostom upravičil že v prvem polčasu, ki ga je dobil s 5:0.

V 53. minuti so imeli domači na voljo še enajstmetrovko, ki pa so jo izvedli katastrofalno, kot lahko vidite na zgornjem posnetku. Podaja, ki je nadomestila pričakovani strel, ni bila dovolj dobra, gostujoči vratar pa je bil pozoren in je preprečil zadetek. Tekma se je končala z rezultatom 5:1. ATSV premočno vodi na lestvici, Altheim pa je deseti izmed štirinajtih ekip.

Po poteh Piresa in Henryja

Kot prva sta enajstmetrovko na ta način uspešno izvedla Johan Cruyff in Jesper Olsen v dresu Ajaxa leta 1982 proti ekipi Helmond Sport. Na podoben način kot nespretna Avstrijca pa sta se pred leti v dresu Arsenala osramotila Robert Pires in Thierry Henry, a takrat sta Francoza poskusila z malce drugačim trikom.