22 ogledov

Jurak izsilil odločilno tekmo v Polzeli

zlatorog laško hemofarm ABA
Košarkarji Zlatoroga so s pomočjo veterana Gorana Juraka izsilili tretjo tekmo proti Hopsom.

Košarkarji iz laškega Zlatoroga so pred svojimi gledalci premagali Hopse iz Polzele in izid v zmagah poravnali na 1:1. Junak srečanja je bil Goran Jurak, ki je 12 sekund pred koncem dobil skok in zadel za končnih 65:64.

Laščani so tekmo začeli bolje in prvih deset minut držali vajeti igre v svojih rokah, Polzeljani so se na 14:16 približali šele v zaključke prve četrtine. Na začetku druge so gosti poravnali na 16:16, domači so vodili še z 21:19, nato so Hopsi pobegnili, do odmora pa so si priigrali prednost osmih točk (37:29).

Jurak popravil Jovanovićev met

Gostujoča ekipa je razliko še povečala (43:36), nato pa se je začel preobrat. Košarkarji Zlatoroga so vztrajno zmanjševali zaostanek, v zadnjih treh minutah tretje četrtine pa po trojkah Gorana Juraka in Matica Sirnika izenačili na 47:47. Aleksandar Mitrović je zadel za 49:47, pred zadnjimi desetimi minutami pa je bilo 52:52. Ko so Laščani povedli s 54:52, prednosti niso več izpustili iz rok, saj so vodili do 20 sekund pred koncem, ko so zaostajali po dveh zadetih prostih metih Mihe Vašla (63:64). Laščani so poskušali s trojko, ki jo je Jovanović zgrešil, vendar je odbito žogo ujel Jurak in jo spravil skozi obroč za 65:64.

Prvi strelec je bil domačin, Milan Milošević je dosegel 22 točk in osem skokov, na drugi strani je 15 točk in sedem skokov dosegel Christopher James Gabriel.