Olimpija do 15. zvezdice

hokej Jesenice Olimpija
1/12
Saša Despot
V odločilni tekmi finala je Olimpija premagala jeseniške hokejiste in prišla do 15. naslova v samostojni Sloveniji. Jeseničani ostajajo pri številki 10.

Veliki finale državnega prvenstva, ki se je tokrat igral na tri zmage, bo odločila peta tekma. V seriji so na domačem ledu najprej povedli Ljubljančani, nato pa sta sledili dve zmagi jeseničanov, ki so imeli tako na četrtem dvoboju priložnost, da pred domačimi gledalci ubranijo naslov. A to se ni zgodilo, Olimpija je slavila s 3:0 in skupni izid izenačila na 2:2.

V uvodnih minutah odločilnega dvoboja so Jeseničani večkrat streljali na vrata Olivierja Roya, a je bil ta zanesljiv. Po petih minutah so gostje streljali petkrat, domači dvakrat. Slednji so nato prišli do prve dvominutne prednosti z igralcem več, izključen je bil Luka Tošič. Ta se še ni vrnil na led, ko so kazen prejeli tudi domači, Jeseničani pa prav tako niso izkoristili power playa. Izključitve so si hitro sledile, zmaji so bili še enkrat neuspešni ob številčni premoči. Drugi del prve tretjine je postregel z raztrgano igro, pravih strelov ni bilo. Po 20 minutah sta obe ekipi sprožili po osem strelov na vrata tekmeca.

V drugi tretjini je imel veliko dela Žan Us, vseeno pa je v 31. minuti do lepe priložnosti na drugi strani prišel Sašo Rajsar, ko je prišel do odbitega ploščka, a je bil Roy še naprej zanesljiv. Dve minuti kasneje bi Olimpijo lahko v vodstvo popeljal Anže Ropret, a je bil tokrat na vrsti za dobro obrambo Us.

Ta pa je le klonil na začetku zadnje tretjine, ko je po podaji Ropreta lepo z backhandom zadel Jure Sotlar. Jeseničani niso našli odgovora, v 15 minutah so le enkrat streljali na vrata kanadskega čuvaja mreže.

Dobrih pet minut predkoncem dvoboja je petminutno kazen dobil Tadej Čimžar zaradi naleta nad Matejem Hočevarjem, na drugi strani pa je moral za dve minuti na klop Maks Selan. Jeseničani so imeli tako še zadnjo priložnost, da z ledu potegnejo vratarja in poizkusijo z igralcem več priti do izenačenja. A storili so napako, sam pa je proti golu zadrsal Gregor Koblar. Ta se je morda nekoliko podcenjevalno ustavil pred golom in šele nato porinil plošček v mrežo za končnih 2:0, kar je izzvalo nov pretep. V Vse skupaj so se vključili še navijači. Jeseniški so na led zmetali tudi nekaj stolov, domači pa so prižgali bakle.