Kek in njegovi ostajajo v igri

Kek Rijeka Hajduk hrvaška liga Kantrida prvenstvo
1/5
Nel Pavletić/PIXSELL
Nekdanji selektor slovenske izbrane vrste Matjaž Kek je z Rijeko prišel do pomembne zmage in tako pred zadnjim delom skupinskega dela Evropske lige še ostaja v igri za napredovanje.

Nogometaši Rijeke so prepričljivo premagali Standard iz Liega, za slednjega je sicer solidno odigral Martin Milec. Belgijci so po porazu kot edina ekipa v skupini G ostali brez možnosti, da se uvrstijo v šestnajstino finala Evropske lige.

Izbranci Matjaža Keka, ki je na začetku dvoboja na klopi pustil tako Mirala Samardžića in Gorana Cvijanovića, so potrebno nalogo opravili v dobre pol ure prvega polčasa. Gostitelji so nekoliko boljšo igro prvič okronali v 26. minuti, ko je po podaji iz kota na prvi vratnici najvišje skočil Brazilec Moisés in z glavo premagal gostujočega vratarja. Že v 33. minuti si je rdeči karton prislužil Dino Arslanagić, Rijeka pa je imela na voljo še enajstmetrovko. To je izkoristil Andrej Kramarić. Domači so ob zanesljivi prednosti manj podjetno igrali v drugem polčasu, v 77. minuti pa je na zelenico stopil tudi Cvijanović. Občasni slovenski reprezentant si je do konca tekme prislužil rumeni karton.

"Naša zmaga je povsem zaslužena. V prvem polčasu smo bili odlični, nato pa smo v drugem polčasu malce padli pod vpliv čustev. Zabeležili smo drugo veliko zmago in lahko sem zelo zadovoljen," je po tekmi dejal Kek in o naslednji tekmi s Sevillo povedal: "Čaka nas telo težka naloga, vendar bomo skušali tudi v Sevilli odigrati tako kot znamo. Vsem je jasno kaj v evropskem nogometu pomeni Sevilla, vendar ima tudi Rijeka kaj pokazati. Tudi tokrat smo se predstavili v lepi luči in lahko smo ponosni sami nase."

Do zmage tudi Kurtić in Iličić

Josip Iličić je očitno še vedno na stranskem tiru pri Fiorentini, ob gostujoči zmagi Italijanov pri Guingampu pa je vseh 90 minut odigral Jasmin Kurtić. Ta se je s soigralci do 13. minute že veselil dveh zadetkov, v polno sta zadela Marko Marin in Elhadji Babacar. Francozi so se ob koncu prvega polčasa vrnili z golom iz enajstmetrovke, za nameček pa je bil pri Violi izključen še Argentinec José Maria Basanta. Gostitelji so v drugem polčasu poskušali izenačiti, a so pri Fiorentini uspešno odbili vse napade. Francozi so na tekmi sprožili 18 strelov, od tega sedem na gol, Italijani pa šest, na vrata pa štiri.

Črno-beli izgubili v Londonu

Branko Ilić je zaigral v prvi enajsterici Partizana na gostovanju v Londonu pri Tottenhamu. S soigralci je uspel ohranjati mrežo nedotaknjeno do 40. minute, ko je bila tekma prekinjena, saj so navijači nekajkrat pritekli na igrišče. Po premoru se je dvoboj nadaljeval, a brez golov v prvem polčasu, so pa zato domačini povedli že v 49. minuti, v polno je zadel Benjamin Stambouli. Zadetek Francoza je tudi odločil tekmo.

Rdeči biki prvi v skupini, Celtic drugi

Na Otoku je gostoval tudi Kevin Kampl z Red Bull Salzburgom. Avstrijci so na dvoboju s Celticom zagospodarili bna zelenici v uvodnih minutah dvoboja, dva zadetka pa je v mrežo Škotov zabil brazilski napadalec Alan. Rdeči biki so prevladovali do 30. minute, lahko bi prišli tudi do večjega vodstva, nato pa so iz prve prave priložnosti zadeli tudi nogometaši iz Glasgowa, med strelce se je vpisal Norvežan Stefan Johansen. Celtic je ob podpori glasnih navijačev zaigral bolje, ob polčasu pa vseeno zaostajal z 1:2.

V drugem delu igre sta si obe moštvi priigrali kar nekaj zelo lepih priložnosti, vendar sta mreži mirovali do 92. minute, ko je zmago gostov potrdil Naby Keita. V akciji za zadnji gol Salzburga je sodeloval tudi Kampl. Dan se je kljub porazu končal srečno za Celtic. Ta je namreč napredoval, saj si je novo blamažo privoščil zagrbški Dinamo, ki je izgubil na gostovanju v Romuniji.

Sarma ostaja mojster za penale

Samir Handanović pa je znova reševal Inter, saj je proti Dnipru znova ubranil enajstmetrovko. V 28. minuti bi sicer lahko Ukrajinci v gosteh povedli že z 2:0, vendar je Sarma zaustavil strel Jevgena Konopljanke. Pred tem je Dnipro v vodstvo popeljal kapetan Ruslan Rotan, v 30. minuti pa je izenačil Zdravko Kuzmanović

Črno-modri so na začetku drugega dela igre sicer ostali brez Andree Ranocchie, ki je v 47. minuti prejel svoj drugi rumeni karton, a so gostitelji hitro pozabili na ta dogodek. V 50. minuti je namreč za vodstvo domačih zadel Pablo Osvaldo. Ukrajinci so ob koncu tekme sicer še enkrat premagali Handanoviča, vendar so sodniki gol razveljavili. Rene Krhin je pri Interju, ki si je z novimi tremi točkami zagotovil prvo mesto v skupini, obsedel na klopi.