54 ogledov

Kevin Kampl znova v polno

Nemški prvoligaš je gostoval v Luzernu, kjer je na prijateljskem obračunu visoko slavil (1:4)

Kevin Kampl je začel v prvi postavi dortmundske Borussie, medtem ko Jona Gorenca Stankoviča tokrat ni bilo med izbranci Thomasa Tüchla. V Luzernu trener BVB ni več vsakega polčasa odigral z različno postavo, kot je bil slučaj na azijski turneji, a slovenski reprezentant je tudi tokrat odigral le 45 minut.

Nemce je v vodstvo v deseti minuti popeljal Marco Reus, Kampl je podvojil prednost BVB v 22. minuti, ko je z glavo zabil po podaji Šindžija Kagawe.  V drugem polčasu sta za "Die Schwarzgelben" zabila še Mats Hummels v 51. in Moritz Leitner v 69. minuti. Častni zadetek za Švicarje je le nekaj sekund kasneje dosegel Frane Čirjak.