13 ogledov

Krka do četrte zmage

Krka, MZT KK KRKA/DRAGO PERKO/KOSARKA.SI
V 5. kolu jadranske lige so novomeški košarkarji na domačem parketu prepričljivo premagali MZT. Union Olimpija je visoko izgubila v Sremski Mitrovici.

Košarkarji Krke so zabeležili četrto zmago v ligi Aba, tako da po petih krogih ostajajo pri vrhu razpredelnice. V zmagovalne tirnice so se po porazu prejšnji teden z Igokeo vrnili s prepričljivo zmago proti skopskemu MZT.

Novomeščani so večji del naloge opravili že v prvem polčasu, ko so s čvrsto obrambo pokazali, kdo je gospodar v dvorani Leon Štukelj, hkrati pa z raznovrstno igro v napadu dosegli 43 točk. Delo so dokončali v tretji četrtini - dobili so jo z 21:12, tako da je bilo zadnjih deset minut zgolj še formalnost.

Pri Krki je imelo pet igralcev dvomestni učinek. Erjon Kastrati in Nebojša Joksimović sta ob metu iz igre 5:7 in 6:7 dosegla po 15 točk, 14 točk in sedem skokov je zbral Chris Booker, po 11 pa sta jih prispevala Malcolm Armstead, ki je imel še sedem podaj, ter Mirko Mulalić (5 podaj, trojke 3:6).

Drugi poraz zmajev

Po odličnem začetku sezone so košarkarji Uniona Olimpije doživeli drugi poraz v tem tednu. V sredo so morali v praznih Stožicah priznati premoč ruskemu Himkiju v evropskem pokalu, na gostovanju v Sremski Mitrovici pa niso bili kos mladi zasedbi Mega Vizure, ki je zmagala s 85:66.

Za Ljubljančane je to drugi poraz v ligi ABA. Gostitelji so do odločilne prednosti prišli na začetku drugega polčasa, ko so si z delnim izidom 15:4 priigrali 16 točk naskoka (54:38). Te prednosti zeleno-beli niso bili več sposobni nadoknaditi. Alen Omić je 14 točk dosegel ob metu 5:12, drugi strelec Olimpije Sasu Salin (13 točk) pa je iz igre metal 5:15.