4 ogledov

Krkaši trpeli proti Rogaški: Booker rešil prvake

Union Olimpija Krka liga ABA derbi dvorana Stožice Omić Booker SPS/ABA
Novomeška Krka je obrambo državnega naslova začela z neprepričljivo domačo zmago proti Rogaški (91:88). Union Olimpija na obračunu pivovarjev v Laškem slavila s 30 točkami razlike (90:60).

Košarkarji Uniona Olimpije so osvojili še drugo prepričljivo zmago v ligi Telemach za prvaka. Na gostovanju v Laškem so premagali Zlatorog z 90:60. Potem ko so Ljubljančani v uvodnem krogu pred domačimi gledalci ugnali Rogaško s 40 točkami prednosti, so se morali v treh lilijah nekoliko bolj potruditi, vseeno pa vprašanja o zmagovalcu praktično ni bilo. Olimpija je vse dvome dokončno rešila v prvih minutah zadnje četrtine, ko se je z delnim izidom 18:0 dokopala do 29 točk razlike (80:51).

Pri Olimpiji sta bila glavna tvorca uspeha Alen Omić z 18 točkami in osmimi skoki ter Dino Murić, ki je zbral 16 točk in prav tako osem skokov. Nebojša Joksimovič je dodal 12 točk, Sasu Salin pa 11. Na drugi strani je bil najboljši Milan Milošević z 22 točkami in sedmimi skoki.

Košarkarji Krke so zmagovito, a težje od pričakovanj začeli pohod proti petemu zaporednemu naslovu državnega prvaka. V uvodnem nastopu – tekmo prvega kroga so prestavili na kasnejši termin – so po podaljšku premagali Rogaško (91:88).

Booker rešil Novomeščane

Novomeščani, ki so nastopili z vsega devetimi igralci (manjkala sta Edo Murić in Sani Bečirović), so odpor gostov iz Rogaške Slatine, ki so v prvem krogu izgubili v Stožicah s kar 40 točkami razlike, strli šele v zadnjih petih minutah rednega dela oziroma uvodnih dveh podaljška. Do 35. minute so bili Slatinčani trdno v sedlu. V 25. minuti so imeli rekordno prednost 15 točk (54:39), v 35. pa so bili še vedno v ospredju z 71:62.

Tedaj je na sceno stopil Chris Booker, glavni pobudnik delnega izida 11:0, ki je Krko popeljal do vodstva 73:71. Booker bi lahko postal tudi glavni junak tekme, saj je tri sekunde pred koncem rednega dela ujel skok, zadel koš in prejel še osebno napako. Dodatni prosti met ni šel skozi obroč, zato je sledil podaljšek, v katerem so gostitelji hitro prišli do prednosti 86:80 in jo suvereno zadržali do konca.

Liga Telemach za prvaka, 2. krog, rezultati:

Krka : Rogaška 91:88 (12:16, 35:39, 55:65, 76:76)
Lapornik 20 točk, Booker in Klobučar 15 (3:5), Hukić 12; Pelko 16, Koštomaj in Čebular 14

Zlatorog : Union Olimpija 60:90 (16:25, 37:44, 51:62)
Milošević 22 in 7 sk., Jovanović in Dimec 11; Omić 18 in 8 sk., Murić 16 in 8 sk., Joksimović 12

Hopsi Polzela : Helios Domžale 76:90 (17:19, 41:34, 52:52, 64:64, 72:72)

Lestvica: 1. Union Olimpija 4 točke, 2. Helios 4, 3. Krka 2 (-1), 4. Rogaška 2, 5. Zlatorog 2, 6. Hopsi 1 (-1).