35 ogledov

Drama Švedom, v Zenici ničla

Ola Toivonen Švedska Francija EPA
V petek zvečer so v skupinah A, B in H odigrali tekme šestega kola kvalifikacij za svetovno prvenstvo v Rusiji.

V skupini A se je igral derbi večera med Švedsko in Francijo. Gostje so sicer povedli v 37. minuti po zadetku Olivierja Girouda, še pred polčasom je izenačil Jimmy Durmaz. Odločilni trenutek se je zgodil v 93. minuti, ko je po hudi napaki Huga Llorisa s sredine igrišča prazna vrata zadel Ola Toivonen in "vikingom" prinesel pomembne tri točke (2:1) in skok na prvo mesto.

Na tretje mesto je z zanesljivo zmago nad sosednjim Luksemburgom skočila Nizozemska (5:0). "Tulipani" imajo sedaj deset točk, tri manj od Švedov in Francozov.

Velik udarec v boju za SP so doživeli Bolgari, sklonjenih glav so zapuščali gostovanje pri skromnih Belorusih (2:1) in padli na četrto mesto.

Šok za Madžare

Andora Madžarska | Avtor: EPA EPA

V skupini B je Švica ohranila popoln izkupiček z zanesljivo zmago na Ferskih otokih (0:2). Le tri točke manj imajo Portugalci, ki so z dvema goloma in asistenco Cristiana Ronalda zlahka slavili v Latviji (0:3).

Največje presenečenje večera je pripravila Andora, ki je na domačem igrišču senzacionalno premagala Madžarsko (1:0). S tem so Andorci prehiteli Latvijo, Madžari pa so se praktično že poslovili od SP.

V Zenici brez golov

BiH Grčija | Avtor: EPA EPA

V petek so igrali še v skupini H. Vodilna Belgija je pričakovano zmagala v Estoniji (0:2) in zanesljivo drži vrh lestvice. Še naprej je brez točke Gibraltar, tokrat je z golom v zadnjih minutah klonil proti Ciprčanom (1:2).

V Zenici sta se v dvoboju za drugo mestu udarili reprezentanci BiH in Grčije, po pobudi domačinov se je srečanje razpletlo brez zmagovalca (0:0). S tem so Grki ohranili točko prednosti pred "zmaji".