18 ogledov

Barça rešena v 90. minuti

Messi Neymar Barcelona Leganes EPA Bosta Neymar in Lionel Messi kmalu spet soigralca?
V elitni španski ligi so v nedeljo odigrali štiri srečanja 23. kola.

Aktualna prvakinja Barcelona je na domačem igrišču z obilo težavami strla odpor Leganésa (2:1) in obdržala stik z vodilnim madridskim Realom. Blaugrana je do zmage prišla v sami končnici obračuna.

Srečanje se je za Katalonce začelo odlično, saj je Leo Messi že v četrti minuti zatresel mrežo, potem ko ga je pred vrati našel Luis Suárez. Leganés bi se po četrt ure lahko vrnil v igro, Marc-André ter Stegen pa je ubranil poskus Nabila el Zharja. V 27. minuti bi Messi lahko podvojil prednost, na mestu pa je bil vratar Iago Herrerín.

Sredi drugega polčasa je za domače lepo priložnost zapravil Rafinha, kazen pa je sledila v 71. minuti, ko je po izgubljeni žogi Sergija Roberta do strela prišel Unai López in matiral Ter Stegna.

Barcelona je ob koncu skušala pritiskati in v predzadnji minuti rednega dela je Neymar padel ob branilcu Martínu Mantovaniju, sodnik pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec je bil Messi.

V sodnikovem dodatku je s pritiskom odgovoril Leganés, a je nevaren strel El Zharja zletel malce mimo vrat in domačini so uspeli izvleči tri točke.

Valencia se dviga

Villarreal je z golom Samuela Castilleja v sodnikovem dodatku slavil na gostovanju pri Real Sociedadu (0:1) in ostal blizu mestom, ki ob koncu sezone vodijo v Ligo prvakov.

Valencia je dvig forme potrdila z domačo zmago nad bilbajskim Athleticom (2:0), Osasuna pa je po novem porazu, tokrat je gladko klonila v gosteh proti Celti (3:0), ostala prikovana na dno.