9 ogledov

Chelsea drvi proti naslovu, razlika +7

jan oblak atletico madrid Profimedias
Chelsea je v 34. krogu angleške Premier League premagal Southampton (3:1) in Tottenhamu pobegnil na sedem točk. Atlético Madrid je izgubil proti Villarrealu (0:1).

Londončani so dosegli pomembno zmago v lovu na naslov angleškega prvaka in imajo s tekmo več sedem točk prednosti pred mestnim tekmecem. Tottenham bo v sredo gostoval pri Crystal Palaceu. Do konca sezone so samo še štirje krogi.

chelsea | Avtor: EPA EPA

Chelsea je povedel v peti minuti srečanja z golom Edena Hazarda po podaji Diega Coste, ki je sprejel dolgo podajo in nase potegnil več nogometašev Southamptona, belgijski reprezentant pa je natančno meril v daljši kot gostujočega vratarja.

V 24. minuti je za izenačenje poskrbel Oriol Romeu in kazalo je, da se bosta ekipi na domor odpravili z neodločenim izidom, nato pa je v sodnikovem podaljšku z glavo zadel še Gary Cahill.

V drugem polčasu je za prepričljivo zmago in veselje sila nervoznega Antonia Conteja poskrbel Diego Costa z goloma v 54. in 89. minuti. V četrti minuti sodnikovega podaljška so gostje znižali na končnih 4:2. Zadel je Ryan Bertrand.

Atlético Madrid je na domačem igrišču moral priznati premoč Villarrealu. Jana Oblaka je v 82. minuti srečanja premagal Roberto Soriano.