33 ogledov

Sevilla izkoristila zdrs Atlética

Wissam Ben Yedder Sevilla EPA
V najmočnejši španski nogometni ligi so v četrtek odigrali tri tekme 34. kola.

Nogometaši Seville so gostili Celto in se po prigarani zmagi (2:1) po točkah izenačili s tretjeuvrščenim madridskim Atléticom, ki je v torek doma klonil proti Villarrealu. Tretje mesto v La Ligi zagotavlja neposreden preboj v Ligo prvakov.

V prvem polčasu golov ni bilo, na začetku nadaljevanja je Andaluzijce v vodstvo po samostojnem prodoru popeljal Joaquín Correa. Galicijci so hitro izenačili po uspešno izvedeni enajstmetrovki Iaga Aspasa, tako jzatem pa po drugem rumenem kartonu ostali brez izključenega Pabla Hernándeza.

Številčno premoč so domači kronali v 79. minuti, ko je po ostri podaji Samirja Nasrija z leve žogo iz bližine v mrežo potisnil Wissam Ben Yedder.

Remi v Vitorii, Betis klonil v Bilbau

Baskovska tekmeca Alavés in Eibar sta se razšla brez zmagovalca (0:0), čeprav so gostje že v 26. minuti ostali brez izključenega vratarja Asierja Riesga, ta je izven kazenskega prostora igral z roko. Eibar je ostal osmi, Alavés pa deseti.

Na sklepni tekmi kola je Athletic Bilbao doma ugnal Real Betis (2:1) in spet skočil na šesto mesto, ki zagotavlja kvalifikacije za Ligo Evropa. V 53. minuti je enajstmetrovko za vodstvo domačih priigral in izkoristil Aritz Aduriz, osem minut kasneje je z glavo prednost podvojil Iker Muniain, končni izid je dve minuti zatem postavil Rubén Castro, ki je v mrežo potisnil odbito žogo.