17 ogledov

Lewandowski strah in trepet vratarjev

lewandowski poljska EPA
Napadalec Robert Lewandowski se je po številu doseženih golov v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo izenačil z dosežkom Davida Healyja.

Poljski nogometaš Robert Lewandowski je v odlični strelski formi. Kmalu potem, ko je v nemškem prvenstvu za Bayern na eni tekmi dosegel kar pet zadetkov, je izenačil še en mejnik.

V kvalifikacijah za Euro 2016 je zabil 13 zadetkov, kar je izenačenje dosedanjega rekorda Severnega Irca Davida Healyja iz kvalifikacij za EP 2008.

Lewandowski je trinajsti zadetek zabil na zadnji in odločilni tekmi Poljske za odhod na evropsko prvenstvo. Natančen je bil v 42. minuti prvega polčasa za končni rezultat 2:1 proti Irski.

Rekorder po številu zadetkov na evropskem prvenstvu je Francoz Michele Platini z devetimi goli leta 1984.

Po dvanajst zadetkov sta v kvalifikacijah dosegla Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar (Euro 2012) in Hrvat Davor Šuker (Euro 1996).