Krka slavila v Draženovem domu

Rojc Parker Klobučar Cibona Krka liga ABA
1/10
ABA
Košarkarji novomeške Krke so na prvi tekmi 17. kola lige Aba na gostovanju pri Ciboni slavili v dvorani Dražena Petrovića (78:86). Krkaši so se s tekmo več točkovno izenačili z Unionom Olimpijo, ki bo v nedeljo gostila Zadar.

Potem, ko so košarkarji Krke več kot pol leta čakali na zmago v gosteh, so v zadnjih šestih dneh dosegli kar dve. V nedeljo so slavili v Zadru, danes pa so bili v dvorani Dražena Petrovića v Zagrebu boljši še od Cibone. Gre za velik uspeh, saj je Krka na Hrvaško odpotovala z vsega desetimi igralci, poleg tega pa se je ob koncu prve četrtine koleno poškodoval še Edo Murić. Po prvih informacijah ne gre za težjo poškodbo.

Novomeščani so tako večino tekme odigrali s sedmimi igralci, podobno kot v prejšnjem krogu pa so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Domna Lorbka, ki je bil z 22 točkami prvo ime tekme. Ob njem so dvomestno število točk dosegli še Smiljan Pavič (15 točk, 11 skokov), Jaka Klobučar (14) in Jakov Vladović (13, 7 podaj).

Navkljub vsem težavam - poškodovani Uroš Lučić se bo vrnil šele čez deset dni - je Krka vnovič dokazala, da se tekma igra 40 minut in da si je treba zmago izboriti na igrišču. Cibona se očitno tega ni zavedala na začetku drugega polčasa, ko je prišla do lagodne prednosti 51:41, ko je Krki v nadaljevanju stekel met in igra, pa je bilo že prepozno.

Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića so pred zadnjimi desetimi minutami prešli v vodstvo in ga nato niso več izpustili iz rok. V 39. minuti se je Cibona sicer približala na 78:80, toda v naslednjem napadu je Lorbek zadel met iz težkega položaja in domačim podrezal krila.

Pred Krko so torej lepši časi, še posebej zdaj, ko se bliža nastop Matjaža Smodiša. Po informacijah iz kluba naj bi se ekipi pridružil na zaključnem turnirju pokala Spar v začetku februarja, do tedaj pa Krko čakajo še tri tekme v ligi Aba. Prihodnjo nedeljo doma proti Širokem Brijegu, 26. januarja v gosteh pri Budućnosti in 3. februarja z Radničkim v dvorani Leona Štuklja.