12 ogledov

Olimpija do neslavnega rekorda lige

košarka Olimpija Saša Despot
Košarkarji Uniona Olimpije so v 12. krogu lige Aba izgubili s Cedevito s 87:102 (23:31, 39:59, 66:71). Krka je izgubila s Partizanom s 70:82 (21:22, 39:31, 49:55).

Košarkarji Uniona Olimpije v ligi Aba nadaljujejo niz porazov. To je bil tretji zapored oziroma četrti na zadnjih petih tekmah ali osmi v sezoni. Bil je sicer pričakovan, saj je bila na drugi strani favorizirana Cedevita, ki je morala popraviti slab vtis, potem ko je prejšnji teden izgubila proti zadnjeuvrščeni ekipi Karpoš Sokoli.

Ljubljančani, ki so sredi napornega ritma devetih tekem v petnajstih dneh, so pokazali dva različna obraza. V prvem polčasu so prejeli kar 59 točk, kar je neslavni rekord lige v tej sezoni in daleč najslabši izkupiček Uniona Olimpije v vseh tekmovanjih v tej sezoni. Negativni rekord so popravili kar za deset točk; po 49 točk so v prvem polčasu prejeli na tekmi lige Aba proti FMP in v evropskem pokalu ta teden v Jeruzalemu.

Druga zgodba je bila tretja četrtina, v kateri je Union Olimpija z zavzeto in agresivno obrambo presenetila Zagrebčane. Naredila je delni izid 21:4 in se v 30. minuti približala na vsega tri točke zaostanka. To je bil le preblisk oziroma znak za domače, da so zaigrali kot v prvem delu in posledično na koncu zmagali s petnajstimi točkami razlike.

Veliko bolj pomembna bo za varovance Gašperja Okorna naslednja tekma. V ponedeljek ob 21. uri jih v Stožicah čaka zaostalo srečanje lige Aba proti Krki.

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni poraz v ligi Aba in zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček. Nov poraz je za Novomeščane slab obet pred naslednjo tekmo, ki bo sledila čez 48 ur. V ponedeljek ob 21. uri bo Krka gostovala v Stožicah v zaostali tekmi 2. kroga.

Beograjčani, ki jih vodi nekdanji strateg Krke Aleksandar Džikić, so bili za oslabljeno domačo zasedbo pretežak zalogaj. Gostje so vodili praktično vseh štirideset minut. Do dvomestne prednosti so prišli na začetku druge četrtine, nato vseskozi prepričljivo vodili, Krki pa vseeno ponudili dve priložnosti za preobrat.

Na začetku drugega polčasa so se gostitelji približali na 39:43 - Partizan se jih je tedaj otresel z delnim izidom 6:0, še bližje pa so prišli v 34. minuti, ko je semafor kazal 59:60. Žal so se tudi v tem primeru domači zatekli k individualnim akcijam, ki niso obrodile sadov, tako da so Srbi z delnim izidom 7:0 odnesli dve točki.

Pri Partizanu je pet igralcev imelo dvomestne številke v stolpcu točk, za Krko pa je Matic Rebec dosegel 18 točk in imel deset podaj, 14 točk je zbral Matej Rojc, deset točk in osem skokov pa Žiga Dimec.