57 ogledov

Zmaji lahko zadihajo, poraz Tajfuna

Union Olimpija Anže Petkovšek
Košarkarji Uniona Olimpije so v 24. krogu lige Aba premagali Mega Leks z 81:78 (25:20, 43:40, 58:56). Tajfun je v gosteh izgubil proti Partizanu s 65:83 (25:19, 41:43, 52:69).

Union Olimpija je zabeležila deseto zmago v ligi Aba in se tako dva kroga pred koncem tekmovanja dokončno otresla skrbi o izpadu. Izenačenost lige ji celo dovoljuje sanje o mestih, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni. Ljubljančani so v gosteh presenetili Mega Leks, četrtouvrščeno ekipo lige, ki si je že zagotovila mesto v polfinalu in ki je na domačem parketu tesno izgubila le proti Crveni zvezdi in Budućnosti.

Varovanci trenerja Gašperja Potočnika so zasluženo prišli do dveh točk, saj so bili v ospredju večji del tekme. Vodili so ob koncu vseh štirih delov igre, ključno vlogo pa je odigral Luka Lapornik, s 23 točkami prvi strelec tekme. Njegova peta trojka (met 5:10) je pomenila vodstvi 79:78 dobro minuto pred koncem tekme, skupaj s Savo Lešićem pa sta tekmecu v izdihljajih tekme zadala končni udarec s črte prostih metov. Lešić se je izkazal z 19 točkami, 11 skoki in štirimi podajami (indeks 31), tri pomembne trojke ali 11 točk pa je prispeval še Mitja Nikolić.

Košarkarji Tajfuna so doživeli deseti zaporedni poraz v ligi Aba in dva kroga pred koncem tekmovanja ostajajo na zadnjem mestu. Slovenski prvak tokrat pred svojimi gledalci ni bil kos beograjskemu Partizanu, ki je slavil z 18 točkami razlike. Šentjurčani so v ligi Aba nazadnje zmagali konec novembra.

Tajfun nemočen proti Partizanu

Proti izbrancem Aleksandra Džikića (zanj je to peta zmaga v šestih nastopih, odkar je prevzel moštvo) Tajfun ni imel pravi možnosti za uspeh. Tekmo je sicer dobro začel (28:19), a ko je Partizan uveljavil premoč pod obročema (skok 31:16), se je rezultat hitro obrnil v prid gostov (30:31). Od tu dalje je bil Partizan gospodar na parketu, saj je imel v svojih vrstah še izjemno razpoloženega igralca, slovenskega reprezentanta Eda Murića. Ljubljančan je dosegel 22 točk ob metu za tri točke 6:7 in 2:2 za dve, imel pa je še pet skokov in štiri podaje.

Cibona ni dopustila presenečenja

Na gostovanju v Zagrebu je bila Krka večji del tekme v zaostanku in brez pravih možnosti za uspeh. Cibona je že v prvi četrtini prišla do dvomestne prednosti, ki jo je nato zanesljivo držala. Nekajkrat je vodila tudi za 14 točk, Novomeščani pa so bili preobratu še najbližje ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. Prišli so na šest, sedem točk zaostanka, več pa ji Cibona, ki je zadnjih deset minut igrala brez svojega drugega strelca Jamesa Florenca, ki je bil izključen zaradi grobega prekrška nad Matejem Rojcem, ni dovolila.