56 ogledov

Velika zmaga Krke, tesen poraz Olimpije

Ronald Curry KK Zadar KK Krka KK Zadar/Zvonko Kucelin
V regionalnem košarkarskem tekmovanju so odigrali večino tekem 20. kola rednega dela. Krka je prišla do pomembne zmage, Olimpija je izgubila doma.

Košarkarji Krke so po desetih zaporednih porazih zdaj vknjižili drugi par točk v nizu in s tem naredili velik korak k ohranitvi mesta v ligi Aba. V gosteh so premagali Zadar (77:83), ki je šest krogov pred koncem rednega dela postal eden glavnih kandidatov za izpad iz regionalnega tekmovanja.

Novomeščani so znova pokazali dva obraza. V prvem polčasu tistega, ki ga navijači na marajo, torej brezbrižnega in nerazpoloženega, v nadaljevanju pa onega pravega, motiviranega in natančnega. Krka je na začetku druge četrtine zaostajala 15:35, ob startu drugega polčasa pa 37:52. Sledil je delni izid 17:2, ki je Krko pripeljal do izenačenja na 54:54.

Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih minutah, ključni vlogi pa sta odigrala Matic Rebec in Duško Bunić. Prvi je zadel dve trojki iz velike oddaljenosti, Bunić pa je tekmo kariere v dresu Krke začinil z dvema košema v zadnjih 75 sekundah. Z 21 točkami in stoodstotnim metom iz igre (10:10, indeks 25) je bil tudi prvo ime tekme. Tri točke manj od Bunića sta dosegla Rebec (trojke 6:10) in Ronald Lee Curry (6 skokov, 4 podaje), pri strelec Krke Marko Luković pa je zbral 14 skokov, prvi točki od osmih pa je dosegel šele v zadnji četrtini.

V zadnjih šestih krogih bo Krka doma igrala z Mega Leksom, Mornarjem in Cibono, v gosteh pa MZT Skopjem, Igokeo in Partizanom. Naslednji tekmec bo Mega Leks v Novem mestu (4.2.).

Makedonci osvojili Stožice

Union Olimpija Karpoš Sokoli | Avtor: Aleš Fevžer/Union Olimpija Aleš Fevžer/Union Olimpija

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli nepričakovan poraz. V Stožicah so morali priznati premoč makedonski ekipi Karpoš Sokoli, ki je zasluženo zmagala s 97:92.

Ljubljančani so tako zapravili priložnost, da bi se v zadnjih šestih krogih približali ekipam iz zgornjega dela razpredelnice. Razpored imajo namreč relativno ugoden, saj bodo doma igrali z MZT, Budućnostjo in Cedevito, v gosteh pa z FMP, Crveno zvezdo ter Zadrom.

Zeleno-beli so po dveh odmevnih zmagah - doma s Partizanom in v gosteh proti Ciboni - pričakovali jubilejno deseto zmago, vendar so tokrat naleteli na motiviranega tekmeca, ki je izkoristil njihov slab večer. Podatek, da so gostje v prvih dvajsetih minutah dosegli 51 točk, v drugem dela pa le nekaj manj, jasno kaže, da Ljubljančani tokrat niso bili pravi v obrambi. Po zaslugi Devina Oliverja (30 točk, trojke 5:9, 8 skokov, 5 podaj, indeks 35) so v zadnji četrtini sicer prišli do vodstva, a ker je bil to hkrati edini razpoložen domači igralec, prednosti niso uspeli zadržati.

Povrh vsega si je v zadnji minuti gleženj poškodoval prvi organizator igre pri Unionu Olimpiji Brandon Jefferson (17 točk, 7 podaj).