42 ogledov

Dončić do prednosti v finalu

Real Madrid Valencia Real Madrid/Twitter
V španskem državnem prvenstvu so odigrali prvo tekmo finalne serije.

V elitni španski košarkarski ligi je bila v petek zvečer na sporedu prva tekma finala, RealMadrid je na domačem parketu po težkem boju ugnal Valencio (87:81). Prvak bo ekipa, ki bo prva zbrala tri zmage.

Srečanje je bilo večinoma izenačeno, do otipljive prednosti so Madridčani prišli v tretji četrtini in jo s hudimi napori zadržali do konca.

Najboljši strelec tekme je bil domačin Sergio Llull z 20 točkami, le eno manj je dosegel Rudy Fernández. Luka Dončić je v 13 minutah vpisal tri točke ter po dva skoka in asistenci. Za Valencio je bil najbolj učinkovit Bojan Dubljević z 19 točkami.