79 ogledov

Zmaji prebrodili Tajfun

Liga ABA, Tajfun, Krka Simon Maljevac
Union Olimpija je v sedmem kolu lige Nova KBM za prvaka v gosteh premagala Tajfun (84:89) in se povzpela na vrh lestvice.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi Nova KBM za prvaka in se na prvem mestu lestvice izenačili po točkah s Krko. V Šentjurju so premagali aktualnega prvaka Slovenije, ki tako tudi po sedmih krogih ostaja na dnu razpredelnice brez zmage.

Ljubljančani so po nekoliko slabšem začetku državnega prvenstva našli zmagovalni ritem. Zadnje štiri tekmece; Helios Suns, Krko in Zlatorog so premagali s povprečno skoraj 30 točkami razlike, v Šentjurju pa so se morali bolj potruditi, saj je Tajfun v 36. minuti še vodil z 80:74.

Tudi prej so bili gostitelji vseskozi v vodstvu. V prvem delu so imeli že 16 točk naskoka (48:32), slab začetek drugega dela, v katerem štiri minute in pol niso dosegli koša, pa je goste z delnim izidom 14:0 vrnil v igro. Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah. Prvi strelec zeleno-belih Sava Lešić (16 točk, trojke 3:3) je 45 sekund pred koncem zadel trojko za vodstvo Uniona Olimpije 85:84, na drugi strani igrišča pa sta priložnost za domače zapravila najprej Aleksandar Ponjavić s trojko z velike oddaljenosti ter Ivan Držić s slabo podajo.

Pri Unionu Olimpije je od osmih strelcev šest imelo dvomestno število točk (Zagorac 4:4 trojke, Robinson 4:13 proste mete), v vrstah Tajfuna pa je izstopal Sandi Čebular s 24 točkami (met iz igre 7:12).