69 ogledov

Trojka s sredine igrišča rešila Olimpijo

košarka Olimpija Saša Despot
Košarkarji Uniona Olimpije so v 2. krogu lige Telemach za prvaka premagali Tajfun s 77:76 (26:15, 46:35, 61:54). Košarkarji Helios Suns so premagali Krko (86:62), Zlatorog Laško pa Rogaško (66:63).

Po uvodnem porazu v Laškem so petnajstkratni državni prvaki iz Ljubljane z veliko mero sreče zabeležili prvo zmago v ligi Telemach za prvaka. Zmagoviti koš oziroma trojko je v zadnjih sekundah tekme s svoje polovice igrišča zadel Nikola Pavličević, nova okrepitev zeleno-belih.

Union Olimpija je pokazala dva različna obraza. V prvem polčasu dobrega, kolektivnega, s katerim si je priigrala petnajst točk prednosti, v nadaljevanju pa veliko mero individualizma, ki bi se skoraj končala z novim neuspehom.

Tajfun, ki je v prvem krogu pokleknil v Novem mestu, je v zadnji četrtini prišel v igro za zmago, v zaključku pa jo je praktično že držal z obema rokama - Sandi Čebular je tri sekunde pred koncem zadel prosti met za dve točki prednosti. Toda Pavličević je imel druge načrte, šel je v napad in dobri dve sekundi pred iztekom časa z metom s svoje polovice igrišča od table zadel za zmago s 77:76.

Zlatorog s popolnim izkupičkom

Košarkarji Zlatoroga so po drugem krogu lige Telemach za prvaka edina neporažena ekipa. V derbiju kroga so pred domačimi gledalci - bučno podporo so imeli tudi gostje - premagali Rogaško s 66:63.

Zlatorog se lahko pohvali, da je šele druga ekipa v ligi poleg Šenčurja, ki je ugnala varovance Damjana Novakovića, hkrati pa je zabeležila enajsto zmago v zadnjih dvanajstih tekmah v ligi Telemach. Edini poraz je doživela konec februarja doma prav proti Rogaški. Slatinčani so edini neuspeh doživeli davnega 28. novembra.

Tri lilije so bile priča pravemu prvoligaškemu obračunu, ki so ga na koncu odločile obrambe. Prav z njo je Rogaška v tretji četrtini praktično izničila dvomestno prednost domačih in bila do konca v igri za zmago. Ključno je bilo polaganje Daniela Vujasinovića šest sekund pred koncem, ki ga s trojko za podaljšek ni mogel izničiti niti Tadej Ferme v zadnji sekundi.

Helios trepetal do zadnje sekunde

Košarkarji Helios Suns so prvič v sezoni premagali Krko. Po dveh februarskih porazih v četrtfinalu pokala Spar so tokrat pred domačimi gledalci zmagali z 68:62. Odločilna je bila čvrsta, nepopustljiva obramba Domžalčanov v drugem polčasu, kateri pokalni prvaki niso bili kos.

Varovanci trenerja Jakše Vulića so kljub prednosti desetih točk slabe tri minute pred koncem do konca trepetali za zmago. Po eni strani zaradi napada gostov, ki so v zadnji minuti prišli na zaostanek treh točk (69:66), po drugi pa zaradi dejstva, da so dobro minuto pred koncem že štirje igralci obsedeli na klopi zaradi petih osebnih napak. Ker je imel domači strateg na voljo le devet igralcev, bi to lahko pomenilo, da bi moral Helios Suns tekmo dokončati le s štirimi igralci v polju. A popolni drami so se domači izognili po zaslugi dovolj natančnega izvajanja prostih metov Marjana Čakaruna (18 točk, 8 skokov).