20 ogledov

Dončić z dvojnim dvojčkom, poraz Omića

luka dončić EPA
V košarkarski Evroligi so bile na sporedu preostale tekme 17. kroga, v katerem je znova blestel Luka Dončić.

Slovenski košarkar Luka Dončić se je v evroligi z Real Madridom veselil tesne zmage proti izraelskemu Maccabiju z 80:75. Zvezdnik madridskega kluba ima za sabo še en odličen večer, saj je na tekmi dosegel 10 točk, 11 skokov, vpisal pa je tudi osem asistenc in eno ukradeno žogo.

Real je tekmo dobil šele v končnici, saj so gostje dobre štiri minute pred koncem še vodili za točko (70:71), nato pa si je Real z delnim izidom 10:2 vendarle priboril sproščeno zadnjo minuto.

Z zmago je Real ostal na drugem mestu razpredelnice, točko za moskovskim CSKA, ki je danes premagal Emporio Armani z Zoranom Dragičem kar s 101:64, Ljubljančan pa ni bil razpoložen za igro, saj v dobrih 15 minutah ni dosegel koša.

Izgubil je tudi Alen Omić, ki je pri zmagi grškega Panathinaikosa nad Anadolu Efesem po podaljšku z 92:81 dosegel dve točki za Turke. V četrtem obračunu večera je Galatasaray ugnal Žalgiris s 87:79.

Že v četrtek je Darušafaka ugnala Baskonio z Jako Blažičem z 98:89, Blažič pa je vpisal tri točke in dva skoka. Unics Kazan pa je s 63:58 premagal nemški Brose Bmberg, pri katerem pa Aleksej Nikolić vnovič ni dobil priložnosti.

Evroliga, 17. krog:

CSKA Moskva - EA7 Milano 101:64 (78:46, 56:25, 27:9)
De Colo 22, Vorontsevich 18; Macvan 19, Simon 15, Zoran Dragić 0, skok in podaja v 15:34

Galatasaray - Žalgiris 87:79 (65:57, 40:34, 17:17)
Fitipaldo 21, Pleiss 17; Motum 18, Jankunas 14

Panathinaikos : Anadolu Efes 92:81* (70:70, 50:50, 38:32, 21:13)
Rivers 23, Gentile 15; Heurtel 15, Granger 14, Alen Omić 2 v 9:33)

Real Madrid : Maccabi 80:75 (53:56, 37:36, 16:21)
Ayon in Fernandez 14, Luka Dončić 10, 11 skokov, 8 podaj v 25:56; Goudelock in Rudd 18