54 ogledov

Mourinho brez Rooneyja začrtal novo ero

manchester united EPA
Manchester United je ob odsotnosti Wayna Rooneyja premagal aktualnega angleškega prvaka Leicester City (4:1). Londonski derbi se je končal z zmago Arsenala (3:0).

José Mourinho prvič po prevzemu rdečih vragov v začetno postavo ni uvrstil dolgoletnega zvezdnika Man Utd Wayna Rooneyja in, sodeč po končnem rezultatu, zadel v polno.

Domači so vse gole na Old Traffordu dosegli v prvem polčasu. V 22. minuti je bil natančen Chris Smalling, petnajst minut kasneje je povišal Juan Mata. Marcus Rashford je poskrbel za tretji gol v mreži Rona-Roberta Zielerja, zadnji zadetek Uniteda pa je v 42. minuti prispeval Paul Pogba. Poraz gostujoče ekipe je v 60. minuti ublažil Demarai Gray.

Londonski derbi Arsenalu

Liverpool je na domačem Anfieldu gostil Hull City in zmagal s 5:1. Varovance Jürgena Kloppa je v vodstvo popeljal Adam Lallana, nato je bil z bele točke natančen James Milner.

Tretji zadetek za domače je prispeval Sadio Mane, piko na i pa sta v drugem polčasu dodala še Philippe Coutinho in Milner, ki je bil tudi v drugo uspešen z enajstih metrov.

Tottenham si je že v prvem polčasu zagotovil zmago nad Middlesbroughom, ki mu je prinesla drugo mesto na ligaški lestvici.

Krizo Chelseaja, ki ima po šestih odigranih tekmah le polovični izkupiček zmag, je poglobil mestni tekmec Arsenal, ki je na Emiratesu slavil s 3:0. Varovanci Arsena Wengerja so s tem napredovali na tretje mesto ligaške razvrstitve.