19 ogledov

Maribor celil rane proti Slovakom

Mendy Maribor Olimpija Ljubljana večni derbi Nino Verdnik
Slovenski prvaki so po dveh visokih porazih slavili zmago na prijateljski tekmi proti Ružomberoku (2:0).

Maribor se je v Bakovcih pomeril s slovaškim Ružomberokom in v zaključku tekme prišel do zmage (2:0). To je lep obliž na rane vijoličastih, ki so na prejšnjih dveh tekmah proti romunski Astri (0:3) in Sturmu (2:5) visoko klonili.

V prvem polčasu so bili vijoličasti bolj nevarni, vratarja Matúša Macika je ogrozil Agim Ibraimi, v 34. minuti pa je Aleksandar Rajčević po podaji Erika Janže iz kota slabo zadel žogo v obetavni situaciji. Rajčević je imel po podaji Ibraimija še eno lepo priložnost v 53. minuti, tokrat je zadel zunanji del mreže.

Maribor je zasluženo povedel v 79. minuti. Mitja Viler je dobro prodrl po levi strani in z nizko podajo zaposlil Marcosa Tavaresa, ki je iz bližine zatresel mrežo. Sedem minut kasneje je po preigravanju in domiselni podaji Ibraimija zmagovalca dokončno odločil Jean-Philippe Mendy.