22 ogledov

Maribor z eno nogo že v polfinalu

Dare Vršič Olimpija Ljubljana NK Maribor Stožice brez gledalcev prazne tribune P Simon Maljevac
Nogometaši Maribora so naredili prvi korak k uvrstitvi v polfinale pokala. V zaostalem dvoboju so na prvi četrtfinalni tekmi v Novem mestu premagali Krko z 2:1. Povratna tekma bo 3. decembra v Ljudskem vrtu.

Nogometaši Krke so povedli v 24. minuti, ko se je med strelce s prostega strela z dobrih 20 metrov vpisal Josip Fuček. Maribor je svojo prevlado kronal v 35. minuti, ko je izenačil na 1:1. Prosti strel je izvedel Dare Vršič, po podaji v kazenski prostor pa je Jean-Philippe Mendy z glavo usmeril žogo v desni kot za izenačenje.

Zmagoviti zadetek so gosti v 65. minuti dosegli prek Aleša Mejača. Vršič je podal iz kota na rob kazenskega prostora, Mejač pa je takoj nameril in usmeril žogo v mrežo za dobro izhodišče pred povratnim obračunom.