26 ogledov

Messi znova rešil Barco

Lionel Messi EPA
Barcelona se je pebila v četrtfinale španskega pokala.

Barcelona je na prvem dvoboju z Athletic Bilbaom izgubila z 1:2, na povratnem dvoboju pred domačimi gledalci pa je tako za preboj med osmerico najboljših v kraljevem pokalu potrebovala zmago z 1:0 ali z dvema goloma naskoka.

V večjem delu prvega polčasa so se Baski zelo uspešno branili, čeprav je sodniška trojka naredila napako in v 26. minuti napačno razveljavila zadetek domačih. Stranski sodnik je dvignil zastavico ob vtekanju Neymarja, ki pa ni bil v prepovedanem položaju, v nadaljevanju akcije pa je podal do Luisa Suareza, ki je le še poslal žogo v prazen gol.

A brazilsko-urugvajska naveza je udarila že slabih deset minut kasneje. Tokrat je na levi strani kazenskega prostora v ogenj Neymarja poslal Lionel Messi, Brazilec je okroglo usnje poslal na drugo stran šestnajsterca, kjer ga je z volejem pričakal Suarez. To je bil njegov 100. gol v 120, nastopu za Barcelono.

Že na začetku drugega polčasa je Neymar kar dolgotrajno sušo brez zadetka prekinil z golom iz enajstmetrovke, prekršek je bil storjen prav nad Brazilcem, a so Baski zaostanek znižali že čez dve minuti. Ob končnem rezultatu 2:1 bi o potniku v četrtfinale sicer odločali podaljški in morda tudi enajstmetrovke. A to je v 78. minuti z novim izjemnim zadetkom iz prostega strela preprečil Messi.