8 ogledov

Messiju nov rekord

Lionel Messi EPA
Messi je postal najboljši strelec Lige prvakov, APOELu je zabil svoj 72., 73. in 74. zadetek med elito.

Lionel Messi je konec tedna postal najboljši strelec vseh časov v najmočnejši španski ligi, ta dosežek pa je ponovil tudi v Ligi prvakov. V 38. minuti je zadel mrežo ciperskega APOELa in tako zabil že 72. med elito, doslej si je rekord delil z nekdanjim članom Real Madrida in Schalekeja Raulom

Le minuto prej je svoj prvi zadetek v dresu Barcelone dosegel Luis Suárez. V 58. minuti se je znova med strelce vpisal neverjetni Argentinec, ki pa je piko na i k prepričljivi zmagi Kataloncev prispeval še v 87. minuti.

PSG se je na domči zelenici kar nekaj časa mučil z Ajaxom, a sta Parižanom vodstvo na lestvici zagotovila Zlatan Ibrahimović in Edinson Cavani.

City iz pekla do nebes

Pri Manchester Cityju so pred dvobojem dejali, da jim možnosti za napredovanje prinaša le zmaga proti Bayernu. Angleški prvaki so tudi povedli iz enajstmetrovke, ob njej pa si je rdeči karton prislužil tudi Maročan Medhi Benatia. Bavarci, ki so zaigrali s precej kombinirano postavo, saj so si že zagotovili prvo mesto v skupini E, so kljub igralcu manj že v prvem polčasu spremenili potek dvoboja. Xabi Alonso je s prostega strela zadel v vratarjev kot, v 45. minuti pa je po podaji nekdanjega nogometaša Cityja zadel še Robert Lewandowski.

Domače navijače je v 85. minuti s svojim drugim golom na dvoboju razveselil Sergio Agüero, ki je izkoristil hiter protinapad Cityja. A Argentinec se tu ni zaustavil, v 90. minuti je poskrbel za zelo pomembno zmago Angležev.

Meščanom je sicer šel na roko tudi remi v Moskvi, kjer je CSKA Rimljanom preprečil veselje v 93. minuti, ko je za končnih 1:1 z zadnjim strelom na tekmi zadel Vasilij Berezucki. Gostje so vodili od konca prvega polčasa, ko jih je v vodstvo popeljal zimzeleni Francesco Totti. Legendarni nogometaš je še potrdil status najstarejšega strelca v Ligi prvakov, danes je zadel pri 38 letih, mesecu in 29 dneh. V tej skupini bo zadnje kolo izjemno zanimivo, saj imajo Roma, Manchester City in CSKA pet točk.

V skupini G je Chelsea presenetljivo zlahka opravil s Schalkejem in potrdil prvo mesto, enako pa je v skupini H uspelo tudi Portu. Do tega mu je pomagal tudi Athletic, ki je v gosteh presenetil Šahtar.