16 ogledov

Milano vrnil udarec, CSKA na pragu F4

Joe Ingles Keith Langford Sofoklis Schortsanitis Armani Jeans Maccabi Evroliga
1/7
Moskovski CSKA je tudi v drugo premagal Panathinaikos in je, tako kot Real Madrid in Barcelona, le še eno zmago oddaljen od zaključnega turnirja. Milano je zanesljivo ugnal Maccabi in izenačil serijo.

Rusi so na prvi tekmi slavili šele po podaljšku (77:74), tokrat pa je bil Panathinaikos precej daleč od uspeha. Po izenačeni prvi četrtini je CSKA tekmo v svoj prid odločil na začetku druge četrtine, s 14 zaporednimi točkami so domači povedli za 16 (35:19). Vse do konca tekme se Grki niso uspeli resno približati, v zadnji četrtini pa so celo močno popustili in domačim dovolili, da prednost dvignejo do končnih 26 točk (77:51).

Najbolj učinkovit pri Moskovčanih je bil Sonny Weems s 23 točkami, za PAO je dvomestno število točk vpisal le Roko Leni Ukić s 15 koši. CSKA je imel tudi precej boljši odstotek meta iz igre, ob tem pa še premoč v skokih (34:23).

Ponos Izraela padel v Milanu

Gostitelji letošnjega zaključnega turnirja, košarkarji milanskega moštva Emporio Armani, so po šoku na prvi tekmi strnili vrste in v Mediolanum Forumu vrnili udarec Maccabiju (91:77). Izraelci so prvo tekmo sicer tesno dobili (99:101) in se v Nokia Areno tako vračajo s pomembno gostujočo zmago.

Milančani so izvrstno odigrali Top 16, tudi tokrat so skozi celotno tekmo vodili in nadzorovali potek srečanja. Že po prvem polčasu so vodili za 13 (47:34) in gostom niso dovolili priključka. Prvo ime tekme je bil Curtis Jerrels s 17 točkami in šestimi asistencami.

Evroliga, četrtfinale, druge tekme:

FC Barcelona : Galatasaray Liv Hospital 84:63 (21:8, 22:17, 18:16, 23:22)  /2:0/
Oleson 14, Abrines 13, Lorbek 7 (1 sk., 2 as. v 22 min.), Nachbar 2 (3 sk., 2 as. v 12 min.); Domercant 11, Arslan 10 (7 as).

Real Madrid : Olympiacos 82:77 (30:23, 23:21, 17:18, 12:15)  /2:0/
Bourousis 19 (10 sk.), Fernández 15 (6 sk.), Mirotić 14; Spanoulis 18 (5 sk.), Lojeski 13.
Begić (Oly) ni bil v ekipi.

CSKA Moskva : Panathinaikos Atene 77:51 (21:19, 18:6, 11:14, 27:12)  /2:0/
Weems 23 (4 sk.), Micov 12, Krstić 10 (3 sk.); Ukić 15.

EA7 Armani Jeans Milano : Maccabi Electra Tel-Aviv 91:77 (25:17, 22:17, 19:21, 25:22)  /1:1/
Jerrels 17 (6 as.), Kangur in Moss 13; Tyus 16, Blu 12 (4 sk.).

/X:Y/ – v poševnicah je rezultat v zmagah, igrajo na tri zmage.