18 ogledov

Minus 22 zmajev, Krka izgubila Petrova

Saso Ozbolt
1/40
V slogu hita beograjske zasedbe Riblja Čorba Avion, zlomil ti bom krila je tudi Crvena zvezda polomila krila zmajem in slavila s kar 92:70. Krka je izgubila s Partizanom, Simon Petrov huje poškodovan.

Tekma ni pokazala pravega razmerja na razpredelnici, ko so si Ljubljančani že pred zadnjima nastopoma priborili nastop na sklepni tekmi, Crvena zvezda pa je zadnjeuvrščena ekipa lige. Beograjčani so silovito krenili, v prvi četrtini vodili že z 22:9, v drugi pa z 42:23 in začetku tretje tudi že z več kot 20 točkami razlike (51:30). Neustavljiv je bil predvsem Ricardo Marsh, ki je že do polčasa dosegel 22 od skupno 43 točk za gostitelje.

V tretjem delu so se Ljubljančani po dobri seriji približali na 55:42 in napovedali morebiten preobrat, a so gostitelji zadeve hitro postavili na svoje mesto. Do zadnjega odmora so imeli vnovič 20 točk naskoka. V zadnjem delu je razlika nekajkrat narasla celo na 23 točk, nazadnje pri vodstvu gostiteljev z 90:67.

Poraz Krke in zlom piščali Petrova
Krka je bila uvodnih pet minut enakovreden tekmec (9:9), nato pa so ob vse bolj agresivni obrambi gostov izgubili nekaj žog in Partizan je naredil razliko (11:22). Po minuti odmora je Krka vzpostavila ravnotežje, a pred njimi je bil težak cilj: nadoknaditi 10 točk zaostanka, ki so si jih pridelali v treh kriznih minutah. 16:26 je bil izid prve četrtine. Ko je na parket stopil Chris Booker, je Krka postala nevarnejša: skakal je, zadeval, gostje so ga podvajali in več prostora so dobili tudi njegovi soigralci. Zaostanek se je manjšal in po skoku Bookerja v napadu, podaji v protinapad Dušanu Djordjeviću, ki je tudi zadel, je Krka v 18. minuti izenačila na 32:32. Prvi polčas se je končal s prodorom in košem ob zvoku sirene Jake Klobučarja (33:38). S sedmimi točkami sta bila Booker in Djordjević prva strelca Krke, na drugi strani jih je dal 11 Dušan Kecman.

Partizan je na odmoru ostal vse do 24. minute (prvi štiri minute drugega polčasa niso dali niti točke) in Krka je po košu Smiljana Paviča prvič na tekmi povedla (40:38). A to je bilo tudi edino vodstvo domačih. Gostje so strnili svoje vrste, v ospredje pa je stopil Louis Jerrells, ki je začel zadevati iz vseh položajev in črno-beli so bili spet v vodstvu. Domači stika niso več našli, saj so se jim izgubljene žoge začele kopičiti (do konca kar 15). Za povrh so zgrešili še sedem prostih metov. Ko je bila tekma že odločena, le nekaj sekund pred zadnjo sireno, pa se je za Krko zgodil še bolj boleč udarec od poraza. Simon Petrov je ponesreči s svojo nogo zadel nasprotnikovo in se resneje poškodoval. Na nosilih so ga odnesli iz dvorane. Zanj je sezona bržkone končana.

Po prvih informacijah iz bolnišnice si je Simon Petrov zlomil piščal desne noge. Zaradi tega je bil takoj operiran, več o poškodbi pa bo znano v prihodnjih dneh.

Končnih 62:72 je z zabijanjem postavil Chris Booker, ki je bil s 16 točkami tudi prvi strelec Krke. Pri gostih je ob Jerrellsu (18 točk) izstopal še Kecman (štiri trojke in 17 točk). Druga letošnja zmaga Partizana nad Krko pomeni, da so Beograjčani prišli na prvo mesto lestvice lige NLB. Iz tega sledi, da bi znal biti polfinalni par turnirja Final 4 v Stožicah Krka – Olimpija.

Union Olimpija bo v tem 25. kolu na igrišču v nedeljo, ko se bo v Beogradu pomerila s Crveno zvezdo. Zmaji so v 12. kolu v Stožicah zmagali z 80:67, zmaga pa bi jih obdržala v boju za drugo mesto po rednem delu sezone.