24 ogledov

Mišmaševa v finalu EP

Maruša Mišmaš Youtube
Grosupeljčanka Maruša Mišmaš se je na evropskem dvoranskem prvenstvu v atletiki, ki se je začelo v Pragi, uvrstila v finale na 3000 m.

S časom 8:57,96 je Maruša Mišmaš postavila osebni rekord, v svoji skupini je osvojila tretje mesto in se avtomatično uvrstila v finale, ki bo v soboto ob 18.50. Luka Janežič in Marina Tomič sta se uvrstila v polfinale.

Janežič se je zanesljivo uvrstil v polfinale teka na 400 m (46,98 sekunde); polfinale bo danes ob 16.40. Janežič je bil v četrti od šestih skupin na svoji prvi veliki članski tekmi tretji in je tudi skupno dosegel skupno tretji izid.

Tomičeva, se je v prvem slovenskem nastopu na tem EP zanesljivo uvrstila v polfinale na 60 m ovire, ki bo danes ob 16. uri. V tretji skupini prvega kroga je bila četrta in se je s skupno 11. časom (8,09 sekunde) uvrstila v nadaljevanje. To je njen četrti najboljši dosežek kariere.

Nina Djordjevič je v skoku v daljino izpadla s 13. daljavo (6,30 m). Robert Renner je v kvalifikacijah skoka s palico preskočil 5,25 metra in izpadel s 15. mestom. Na 800 m so vsi trije Slovenci izpadli; Aleš Zver je bil 20. (1.49,89), Žan Rudolf 23. (1:50,08), Lucijan Zalokar pa 35. (1:51,35). Sonja Roman je odstopila v teku na 3000 m.