Razpad Olimpije v Pionirju

Krka Novo mesto Crvena zvezda liga ABA Blažič Schilb
1/8
Nebojša Tejić/ABA
Novomeška Krka je z gladko zmago nad Mega Vizuro (80:65) z odliko opravila svojo nalogo, Olimpija pa je v Beogradu visoko izgubila proti Zvezdi (87:62).

Na predzadnji tekmi 17. kola jadranske lige sta v beograjskem Pionirju pomerila Crvena Zvezda in Union Olimpija. Prvi klub jadranske lige je še enkrat potrdil svoj položaj in Olimpijo domov poslal s pravo lekcijo. Izjemno slaba zadnja četrtina Ljubljančanov je najbolj pripomogla k končnemu rezultatu, ki je bil kar 87:62 v korist domačih.

Prvi koš na tekmi je že v prvem napadu dosegel Marjanović in domače hitro popeljal v vdostvo. Prve točke za slovensko ekipo je ob izidu 4:0 po prodoru dosegel Alen Omić, ki je imel nato na voljo še prosti met in izid znižal na zaostanek točke. Olimpija je prvič v vodstvo prešla po dobrih štirih minutah, po zaslugi nekaj zaporednih dobrih obrambnih akcijah.

V drugi podvojili prednost

Kljub temu je moral trener zelenih Aleš Pipan kmalu zatem vzeti minuto odmora, saj so domači na hitro ušli na +5, kar je bila tudi končna razlika po prvem delu igre. Druga četrtina se je začela z novim povišanjem vodstva domačih in nekaj prerivanja Alexa Stephesona s srbskimi košarkarji. Ti se niso zmedli in še naprej višali prednost, celo do 13 točk.

Še se ni poleglo zadovoljstvo domačih navijačev, ko je Olimpija z delnim izidom 9:0 prišla na zgolj štiri točke zaostanka. Predramil jih je predvsem Sasu Salin, ki je na hitro dosegel pet točk. Minuta odmora domačih je koristila in Zvezdaši so spet zaigrali nekoliko bolj suvereno in na odmor odšli z desetimi točkami prednosti.

Popoln razpad v zadnji četrtini

Tretja četrtina se je znova začela po že prej videnem scenariju. Prevdsem slaba igra Olimpije v napadu je botrovala Višanju prednosti Zvezde in nič ni kazalo, da bi Ljubljančani izid lahko preobrnili v svojo korist. Olimpija kar ni našla rešitve za Marjanovića in Jenkinsa, medtem ko je bil edini kolikor toliko razpoloženi pri zmajih Sasu Salin.

Za slovenkega predstavnika bi bilo celo bolje, če bi se tekma končala po treh četrtinah, saj so v zadnjem delu povsem razpadli in rdeče-beli so prednost spravili nad 20 točk. Košarkarji Crvene Zvezde so v zadnjem delu lahko na igrišču počeli kar se jim je zahotelo, Olimpija pa ni imela nobenega odgovora. Katastrofalen met in porozna obramba sta bila zagotovila za visoko zmago domačih.

Bregovi Krke prestrmi za Mega Vizuro

Košarkarji Krke so dosegli prvo zmago (80:65) v ligi Aba v 2014 oziroma prvo po treh zaporednih porazih. S skupno sedmim parom točk so se pomaknili proti sredini razpredelnice, hkrati pa so prehiteli tokratnega tekmeca Mega Vizuro tako po številu točk kot medsebojni koš razliki.

Junaka novomeške zmage sta bila Edo Murić s 23 točkami, kar je njegov osebni rekord v tem tekmovanju, ter Jaka Klobučar, ki je zbral dve točki manj. Skupaj sta zadela tudi šest trojk in bila od prve do zadnje minute nerešljiva uganka za goste. Tako se trenerju Aleksandru Džikiću sploh ni poznala odsotnost Sanija Bečirovića, ki ima težave z gležnjem.

Odlična obramba Dolenjcev

Krka je bila tokrat dobra tako v obrambi kot napadu. Mega Vizura v nobeni četrtini ni dosegla več kot dvajset točk, v napadu pa so ob Muriću in Klobučarju zadevali tudi ostali igralci. Med strelce se ni vpisal le Smiljan Pavić.

Ljubitelji košarke v Novem mestu bodo zdaj skoraj en mesec prikrajšani za ogled tekem. V naslednjih dveh krogih lige Aba bo Krka gostovala pri Igokei in Zadru, nato jo v Mariboru čaka zaključni turnir pokala Spar, naslednja tekma v Leonu Štuklju pa bo sredi februarja proti MZT Skopju. Makedonci so tokrat doma klonili proti (začasno) vodilni Cedeviti, ki ji je uspel preobrat v zadnji četrtini (75:81).