14 ogledov

Vidmarjevih 18 točk dovolj le za nov visok poraz

evroliga siena himki bobby brown sergej monja EPA
Gašper Vidmar je kljub 18 točkah z Bešiktašem ostal brez prve zmage v Top 16. Erazem Lorbek je bil najboljši strelec tekme med Olympiacosom in Barcelono, ki so jo Katalonci dobili z 90:77. Drugi španski velikan Real Madrid je slavil tesno zmago proti Žalgirisu (105:104), Mirza Begić je prispeval dve točki. Nachbar v dresu Broseja ni bil pretirano razpoložen, za Anadolu Efes pa Saša Vujačić ni igral zaradi poškodbe.

Gašper Vidmar je za Bešiktaš dosegel 18 točk in šest skokov in bil tako najbolj učinkovit v vrstah Turkov, ki pa so kljub temu zabeležili še deseti poraz v Top 16. Caja Laboral je bila tokrat boljša za deset točk (83:73), odločilno razliko pa so Španci naredili že v prvem polčasu, po katerem je bil rezultat 43:23 za goste.

Ob porazu Montepaschi Siene proti Himkiju v Moskvi se je boj za četrtfinale v skupini F zelo zapletel. Jasno je, da gre naprej Barcelona, obe turški ekipi pa se poslavljata od nadaljnega tekmovanja. Ostalih pet ekip se bo spopadlo za preostala tri mesta, ki peljejo med osem najboljših evropskih košarkarskih ekip.

Barcelona kot prva že v četrtfinalu

Barcelona si je z zmago proti Olympiacosu kot prva zagotovila napredovanje v evroligaško končnico. Katalonci so v tekmovanju Top 16 zbrali devet zmag in en poraz, kar jih uvršča na prvo mesto skupine F. Z enakim izkupičkom je v skupini E na vrhu madridski Real. Ponovno je blestel Erazem Lorbek, ki je dosegel 21 točk, svoje pa so dodali še Pete Mickeal (20), Ante Tomić (10) in Juan Carlos Navarro (10). Najboljši strelec tekme je bil Vassilis Spanoulis (23), za Grke pa sta zadevala še Georgios Printezis (16) in Josh Powell (15).

real madrid | Avtor: EPA EPA
Ekipi sta se v prvi četrtini kar šestkrat izmenjali v vodstvu, Olympiacos pa je uspel povesti za štiri točke. Barça je uprizorila povratek - delni izid 17:4 - in se na odmor podala z lepo prednostjo. Tretja četrtina je bila zelo izenačena, na začetku zadnjega dela pa sta prevzela Mickeal in Lorbek in Katalonci prednosti niso več izpustili iz rok.

Mirotić z novim rekordom Evrolige

Nikola Mirotić, španski košarkar črnogorskih korenin, je blestel na tekmi Real Madrida in Žalgirisa. Ob koncu rednega dela je z natančnim izvajanjem prostih metov izsilil podaljšek, nato pa v zaključku prispeval levji delež za tesno zmago španske ekipe. Mirotić je poleg 31 točk dosegel še 11 skokov in dve blokadi. Postavil je nov rekord v Evroligi, saj je zadel vseh 18 prostih metov. Jaycee Carroll je dodal 21 točk, Sergio Llull pa 14. Razočaranje v Žalgirisu, ki je v nekem trenutku vodil že za 14 točk, je bilo veliko, najbolj pa so se izkazali Tremmell Darden (20), Mindaugas Kuzminskas (16) in Ksistof Lavrinovic (14).

Deseti zaporedni poraz Nachbarja

erazem lorbek barcelona | Avtor: EPA EPA
V Bambergu je domači Brose Baskets klonil še desetič zapored v Top 16 Evrolige. Tokrat jih je brez težav premagal moskovski CSKA (78:58). Domači so vodili samo v prvi minuti, nato pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli Rusi. Moskovčani so dobili vse štiri četrtine, v skoku so povsem dominirali in na koncu pobrali 41 odbitih žog, medtem ko so jih Nemci le 24.

Boštjan Nachbar je v 16 minutah dosegel pet točk in dobil en skok za Brose. Za dve je iz igre zgrešil oba meta, od treh poskusov izza črte je enega zadel, natančen pa je bil tudi iz obeh prostih metov. Pri gostih je dominirala trojka iz republik bivše Jugoslavije. Nenad Krstić in Vladimir Micov sta dosegla po sedemnajst, Miloš Teodosić pa šestnajst točk.

Tudi brez Vujačića gre

V Berlinu je Anadolu Efes z zmago nad Albo vsaj začasno skočil na prvo mesto lestvice skupine E. Turki in Nemci so se v poteku tekme nekajkrat izmenjali v vodstvu. Ob polčasu so bili spredaj gostje, po tretji četrtini pa domači, ki so po košu Alija Traoreja vodili tudi še dve minuti pred koncem (83:81).

Nato pa je na sceno stopil najboljši strelec Carigrajčanov Jordan Farmar in s trojko ter zatem še z zadetima prostima metoma popeljal Efes v vodstvo. Povsem ob koncu je Semih Erden najprej zadel, nato pa na drugi strani še blokiral poskus domačih in tako je zmaga odšla v Turčijo, Alba pa je tudi teoretično izpadla iz igre za četrtfinale. Saša Vujačić za Anadolu Efes zaradi poškodbe ni igral.