9 ogledov

Neverjetna drama v Londonu

Alexis Sanchez EPA
V 22. kolu angleškega prvenstva je Arsenal na zelo težek način prišel do treh točk in skočil na drugo mesto lestvice. Kasneje je prvo mesto utrdil Chelsea.

Na sobotnih tekmah četverica izmed prvih šestih ekip ni prišla do zmage, le stežka pa je do treh točk dan kasneje prišel tudi Arsenal. Ta se je po veliki drami in z zadetkom v zadnji minuti sodnikovega podaljška povzpel na drugo mesto ligaške razpredelnice. Z 2:1 je premagal Burnley.

Topničarji so pred domačimi gledalci sicer prevladovali že v prvem polčasu, a poti mimo razpoloženega gostujočega vratarja Toma Heatona niso našli. Na glavni odmor sta ekipi odšli z izidom 0:0, precej bolj razburljivih pa je bilo drugih 45 minut. Domači so silovito pritisnili na vrata gostov.

Sodnik dvoboja Jonathan Moss je prvo veliko napako na tekmi storil po slabi uri igre, ko so domači branilci v svojem kazenskem prostoru spotaknili Shkodrana Mustafija, a je piščalka ostala nema. Nemški reprezentant se je hitro maščeval, zadel je po podaji iz kota. Ko se je že zdelo, da bodo domači, ki so bili boljši tekmec tudi po danem zadetku, zlahka vknjižili tri točke, pa se je vse skupaj zapletlo.

V 65. minuti je Moss zaradi drsečega starta s podplatom (pre)strogo izključil Granita Xhako, pobudo pa so prevzeli gostje. Ti so nekajkrat zagrozili, v sodnikovem dodatku pa so ob slabem posredovanju rezervista Francisa Coquelina, ki je tik pred tem na drugi strani zelenice zamudil lepo priložnost, dobili enajstmetrovko. Domači navijači in trener Arsene Wenger so ponoreli, trener topničarjev pa je moral zapustiti klop. Enajstmetrovka je bila sicer očitna, a marsikateri navijač Londončanov se je spomnil na povsem enak incident v 57. minuti, ko Moss ni dosodil prekrška nad Mustafijem.

V 93. minuti je z bele točke za 1:1 zadel Andre Gray. A tu še ni bilo konec drame. Dvoboj je bil podaljšal za sedem minut, v zadnjem pravem napadu na tekmi pa je Moss znova dosodil najstrožjo kazen, tokrat zaradi prekrška nad domačim kapetanom Laurentom Koscielnyjem. Ta se je ob predložku odkrval na drugi vratnici, v glavo pa ga je brcnil Ben Mee. Prekršek je bil očiten, a so sodniki spregledali, da je bil Francoz v trenutku podaje v prepovedanem položaju.

K žogi je stopil Alexis Sanchez in s 'panenko' poslal okroglo usnje v sredino vrat, Heaton pa se je vrgel v svojo desno. Kmalu zatem je bil odpiskan konec tekme.

Osem točk pred mestnim tekmecem

Tudi Chelsea se ni ravno sprehodil do zmage, Hull City, ki igra pecej bolje pod vodstvom novega trenerja Marca Silve, je bil na Stamford Bridgu dolgo časa zelo enakovreden tekmec vodilnemu moštvu lige.

To je pritisnilo ob koncu prvega polčasa, po ostri podaji Victorja Mosesa pa je sredi kazenskega prostora v sedmi minuti sodnikovega podaljška sam ostal Diego Costa. Španski reprezentant je sprožil iz prve ter se s 15. zadetkom na vrhu lestvice strelcev v ligi izenačil s Sanchezom. Prvi polas je bil sicer podaljšan za kar devet minut zaradi poškodbe Ryana Masona, ki je trčil z Garyjem Cahillom. Zelenico je zapustil na nosilih in z masko na obrazu, odpeljali so ga v bolnišnico.

Predzadnji Hull je v drugem polčasu presenetljivo prevzel pobudo, imel celo 60 odstotkov časa žogo v svoji posesti, prikrajšan pa je bil verjetno tudi za enajstmetrovko. A v 81. minuti je vse dvome o zmagovalcu razrešil Cahill, ki je po podaji s prostega strela zadel za 2:0. Cesc Fabregas je prišel že do svoje 101. asistence v Premier League.