47 ogledov

Mojstrski prosti strel Nika Omladiča

Nik Omladič Eintracht Braunschweig Eintracht Braunschweig
Slovenski reprezentant je v ponedeljek zvečer zabil lep gol za pomembno zmago svoje ekipe.

Nekdanji vezist velenjskega Rudarja in ljubljanske Olimpije Nik Omladič je od lani član nemškega drugoligaša Eintrachta iz Braunschweiga.

Letos gre državnim prvakom Zahodne Nemčije iz leta 1967 odlično. Po devetih kolih so na vrhu lestvice v nemški drugi ligi (Bundesliga 2), pred najbližjimi zasledovalci imajo že štiri točke naskoka.

Svojo prednost je Eintracht utrdil v ponedeljek zvečer, ko je na domačem igrišču premagal še enega nekdanjega nemškega prvaka - Kaiserslautern (1:0).

Odločilni zadetek je v 18. minuti zabil prav Omladič, ki je prefinjeno izvedel prosti strel z okrog 20 metrov. To je bil prvi letošnji prvenstveni zadetek za vezista, ki je nekaj minut dobil tudi na tekmi med Slovenijo in Anglijo pretekli teden v Stožicah.